Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Esad'dan bir ilk!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in görüşmesi öncesi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın İdlib'te askerleri ziyaret etmesi dikkat çekti. Esad, iç savaşın çıktığı 2011 yılından bu yana ilk defa İdlib'te askerlerle görüştü.
DÜNYA , 22 Ekim 2019 Salı, 12:35
Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Esad'dan bir ilk!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in daveti üzerine bugün Rusya'ya gitti. İki lider ABD ile yapılan mutabakat sonrası kritik bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşme öncesi ise Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İdlib'teki askeri birlikleri ziyaret etti.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Esad'ın, İdlib'in güney kırsalındaki Al Habit kasabasında askerlerle selamlaştığı görüntüler devlet televizyonundan yayınlandı. Devlet televizyonu, Suriye liderinin 'cephe hattında askerlerle bir araya geldiğini duyurdu. Esad, iç savaşın patlak verdiği 2011'den bu yana İdlib bölgesini ilk kez ziyaret ediyor.

GÖZLEM NOKTASINA 15 KM UZAKLIKTA

Geçtiğimiz ay rejim askerlerinin saldırılarıyla gündeme gelen İdlib'de bugün hareketlilik yaşandı. Beşar Esad, İdlib'in en güneyindeki Türk gözlem noktasına 15 kilometre yakınlıktaki Hobait'i ziyaret etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR