Ergenekon kararında geri sayım
Ergenekon davasında sona gelindi. Mahkemenin kararını açıklayacağı 5 Ağustos'taki duruşma öncesi Silivri Cezaevi çevresinde önlemler alındı
GÜNDEM , 02 Ağustos 2013 Cuma, 16:39
Ergenekon kararında geri sayım

Ergenekon mahkemesi kesin olarak kararını pazartesi günü açıklayacak. Radikal'in ulaştığı bilgiye göre mahkeme, duruşmaya kararın okunmasıyla başlayacak. Alınan önlemler çerçevesinde duruşmaya seyirciler de alınmayacak. Duruşma salonuna ise sadece basın mensupları, tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları bulunacak.

OLAĞANÜSTÜ ÖNLEMLER ALINDI

Duruşma salonlarının önüne ve salona 500 metre uzaklıktaki bölgelere barikatlar kuruldu. Tel örgülerle çevrili duruşma salonun iç tarafına çift bariyetler konuldu ve bu bariyerler yere kaynak yapılarak sağlamlaştırıldı. TEM'den gelirken kullanılan cezaevine giden güzergah üzerine de bariyerler konuldu. Cezaevinin hemen sağ tarafında kalan ve cezaevine gelen vatandaşların, avukatların ve yolcu taşıyan otobüslerin kullandığı park alanının etrafı da bariyerlerle çevrildi. Ayrıca Ergenekon Davası'nda yargılanan sanıkların yakınları tarafından kurulan 'Nöbet Çadırı'nın cezaevine bakan kısmı da çift bariyerlerle çevrildi, çivilerle bariyerler sağlamlaştırıldı.

SADECE E-5 YOLU AÇIK

Silivri Cezaevi Kampüsüne çıkan yollar da güvenlik güçleri tarafından kapatılacak. İstanbul çıkışından itibaren Silivri Cezaevi'ne kadar yol boyunca da güvenlik güçleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alınacak. Basın mensupları, mahkeme heyeti, avukatlar, tutuksuz sanıklar ve diğer görevliler için ise sadece E-5 yolundan Silivri Cezaevi'ne giriş izni verilecek. Ergenekon davasındaki kritik duruşma öncesi çeşitli sivil toplum örgütleri, duruşma günü Silivri’de toplanmak için çağrıda bulunmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR