Ermenistan'a yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım
Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, 2 Kasım'da Ermenistan'a 1,5 milyon euro yardım yapacağını duyuran Norveç hükümetinin eleştirilerin ardından tutumunu değiştirdiğini söyledi. Norveç hükümetinden dün yapılan açıklamada, hattın her iki tarafında çatışmalardan etkilenen sivillere yaklaşık 1,5 milyon euro insani yardım sağlanacağı belirtildi.
DÜNYA , 07 Kasım 2020 Cumartesi, 19:31
Ermenistan'a yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, yaptığı açıklamada, Norveç hükümetinin, 2 Kasım'da Ermenistan'a destek olmak için 1,5 milyon euro yardımda bulunacaklarını açıkladığını hatırlattı. Söz konusu açıklamayı tek taraflı bulmaları nedeniyle kınadıklarını belirten Çorman, Norveç hükümetinin gösterilen tepkilerin ardından dün konu hakkında yeni bir açıklama yaptığını söyledi.

"ELEŞTİRİMİ SEVE SEVE GERİ ALACAĞIM"

Çorman, "Norveç tarafından yapılan ikinci açıklamada sadece bir tarafa değil, 'çatışmanın her iki tarafına da yardım sağlanacağı' belirtiliyor. Elbette olumlu yönde bir değişiklik. Eğer bu yardım gerçekten her iki tarafa da yapılırsa önceki eleştirimi seve seve geri alacağım." dedi.

HER İKİ TARAFA DA YARDIM YAPILACAK

Norveç hükümetinden dün yapılan açıklamada, hattın her iki tarafında çatışmalardan etkilenen sivillere yaklaşık 1,5 milyon euro insani yardım sağlanacağı belirtildi.

ERMENİSTAN'IN SİVİLLERE SALDIRILARI SÜRÜYOR

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda 27 Eylül'den bugüne kadar 92 sivil yaşamını yitirmiş, 404 sivil yaralanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR