Erol Bulut'tan Mesut Özil'e büyük övgü
Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, takımın genel durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Defans anlayışına önem verdiklerini belirten Bulut, kalelerinde beklediklerinden fazla gol gördüklerini belirtti.
SPOR , 23 Ocak 2021 Cumartesi, 22:52
Erol Bulut'tan Mesut Özil'e büyük övgü

Süper Lig'de topladığı 39 puanla Beşiktaş'ın ardından 2. sırada bulunan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Erol Bulut, A Spor'a konuştu.

Savunma konusunda öz eleştiride bulunan Bulut, "Defansa çok önem veriyoruz. Fenerbahçe'de 22 gol yemişiz, bence biraz fazla kalemizde gol gördük. Defans anlayışı, ligin başında tam istediğimiz anlamda gerçekleştiremiyorduk, son haftalarda daha iyi gidiyor. Sezon başında düşüncem topu hızlı kazanıp, rakip kaleye hızlı gitmekti. Bu tam aklımdaki gibi gitmedi. Sonra rakibe topu verip, sıkıştırıp, kazanarak kaleye gitme kararı aldık, o iyi bir görüntü çizdi. 6 maçın 5'ini kazandık bu felsefeyle." dedi.

MESUT ÖZİL'E BÜYÜK ÖVGÜ

Mesut Özil'in gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralar arasında yer aldığını belirten Bulut, "Mesut'un kalitesini konuşmaya gerek yok. Benim için Mesut Özil gelmiş geçmiş en iyi on numaralar arasında. Mesut bizim oyun felsefemize büyük katkı sağlayacaktır. Arkadaşları ona, o arkadaşlarına yardımcı olacaktır. Telefonda kısa bir görüşmem oldu sadece." şeklinde konuştu.

Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'ndan ayrılma süreci ve Arsenal'da forma şansı bulamamasıyla ilgili konuşan Bulut, "Mesut Özil'e hem İngiltere'de, hem Almanya'da yapılan yanlışlara takım arkadaşlarıyla birlikte sahada yanıt vereceğiz." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR