Ersin Destanoğlu'na Avrupa'dan ciddi talip!
Beşiktaş'ın şampiyon olarak tamamladığı geçen sezonda kaleyi koruyan isim olan Ersin Destanoğlu performansıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Fransız ekibinin Destanoğlu için Beşiktaş'ın kapısını bir kez daha çalacağı iddia edildi. Siyah-beyazlı kulübün beklediği bonservis rakamı ortaya çıktı.
SPOR , 07 Ekim 2021 Perşembe, 12:16
Ersin Destanoğlu'na Avrupa'dan ciddi talip!

Loris Karius ile yolların olaylı şekilde ayrılmasının ardından Beşiktaş'ın kalesini korumaya başlayan Ersin Destanoğlu, performansıyla tüm dikkatleri üstüne çekmişti. Avrupa kulüplerinin transfer listesinde yer alan Destanoğlu için Fransız ekibi Nice'in ısrarının devam ettiği iddia edildi.

Nice, Ersin Destanoğlu için yeni bir teklif yapacak

Sezon başında Ersin Destanoğlu için Beşiktaş'a 7 milyon Euro teklifte bulunan ancak; olumsuz yanıt alan Nice, genç file bekçisi için sezon sonu yeniden harekete geçmeye hazırlanıyor.

Fransız ekiplerinin listesinde

Sezon sonunda Nice'den ayrılması beklenen 28 yaşındaki Arjantinli kaleci Walter Benitez'in yerine Ersin Destanoğlu düşünülüyor. Hatırlanacağı üzere Ersin Destanoğlu'nun adı Lyon ve Lille de anılmıştı.

Mert Günok transferi yapılmıştı

Beşiktaş'ta bu sezon başında Başakşehir'den Mert Günok transfer edilmişti. Bu hamlenin, Ersin Destanoğlu'nun ayrılma ihtimali düşünülerek yapıldığı konuşuluyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, değerini bulan her oyuncunun satılabileceğini ifade etmişti.

İstenen rakam 10 milyon euro

Beşiktaş Kulübü, geleceği parlak olan kalecilerden Ersin Destanoğlu için 10 milyon Euro bonservis bedeli belirlemişti. Ersin Destanoğlu bu sezon 8 maçta 11'de oynadı ve 820 dakika süre aldı. Beşiktaş ligde 4 maçta gol yememişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR