Ertuğrul Sağlam'dan flaş transfer açıklaması
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe'den Miroslav Stoch ile birlikte ön liberoya bir futbolcu daha alarak, transferi bugün tamamlayacaklarını söyledi.
BURSASPOR , 21 Ağustos 2015 Cuma, 13:26
Ertuğrul Sağlam'dan flaş transfer açıklaması
Yeşil-beyazlı takımın teknik patronu Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde hafta sonunda oynanacak Gaziantepspor maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Ligin ilk haftasında 1-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçını değerlendiren Sağlam, "Sezona iyi bir başlangıç yapmak için geçtiğimiz hafta Trabzon deplasmanında oyuncularımız elinden gelen mücadeleyi gösterdiler. Kazanabileceğimiz, mağlubiyet hak etmediğimiz bir mücadelenin sonunda istemediğimiz bir şekilde Trabzon deplasmanından eli boş döndük. Hiçbir zaman oyuncumuz gitti, yeni gelenler gelmedi, oynayacaklar oynamadı gibi mazeret üreten birisi olmadım. Biz o gün daha iyi şeyler yapabilirdik. Oyuncularımız hiçbir zaman maçtan kopmadılar. Önde eksiklerimiz olmasına rağmen net pozisyonları değerlendiremedik. Yemememiz gereken bir gol yedik ve maalesef puan alamadık" dedi.

"TRANSFERİ BUGÜN TAMAMLIYORUZ"

Pazar günü oynayacakları Gaziantepspor maçına konsantre olduklarını ifade eden Sağlam, "Gaziantepspor ile bence kendi taraftarımızın önünde sezonun açılışını yapacağız. Yeni gelen arkadaşlarımız oldu. Kadroya sonradan katılanlar oldu. Trabzonspor maçından sonra katılanlar oldu. Bugün bir arkadaşımız daha gelecek. Çalışmalarımız devam ediyor. İki transferimizin de bugün sonuçlanmasını bekliyoruz. Bugün itibariyle transfere nokta koymayı planladık. Her şey istediğimiz gibi gelişirse bugün transferi tamamlarız. Bundan sonra bu kadronun birbiri ile uyumu, adaptasyonu sağlayacak çalışmalar yoğunluk vereceğiz. Gaziantepspor karşılaşmasında, taraftarla alakalı beklentimi bu sefer öne aldım, dolayısıyla Gaziantepspor karşısında yeni katılacak oyuncularımızın da oluşturacağı güzel bir takım atmosferi ile taraftarın oluşturacağı güzel atmosferde keyifli bir karşılaşma oynayarak sezonun ilk galibiyetini almak istiyoruz. Taraftarın gururla izleyeceği, takım kazanırken de kaybederken de herkes tarafından alkışlanacak, gerek saha içi gerek saha dışı prensipleri ile bu takım davranışları ve söylemleri ile de herkesin parmakla gösterdiği bir takım olacak. Bu konuda tavizimiz olmamıştır" açıklamasını yaptı.

"STOCH AKŞAM ARAMIZA KATILACAK"

Sakatlıklar hakkında da bilgiler veren Sağlam, "Tomas Necid dün takımla birlikte koşmaya başladı. Hafta sonu kendisinden faydalanamayacağız. Sutter ile ilgili şanssız bir dönem yaşıyoruz. Stoch inşallah akşam bize katılacak. Eksilen oyuncularımızın yerine katılanların adaptasyonu, uyumu ile alakalı çalışıyoruz. Bugün Stoch ile beraber bir başka arkadaşımızın da işinin sonlanması ile bunları da biran evvel aramıza katıp takımızı tamamlamak istiyoruz. Direk oynayan oyuncuların ayrılması ve yeni oyuncu katma kolay değil. Dünyanın her yerinde takımlar böyle durumlarda süre istiyorlar. Biz tabi biraz daha bu süreci en az zaman dilimi içinde halledip inşallah iyi bir takım olacağız. Bursaspor'u sevenlerin, Bursaspor'a gönül verenlerin bu doğrultuda takımlarına yardımcı olması en büyük beklentimiz. Dzsudzcak'ın oynamaması için bir olumsuzluk yok şuanda. Kendisi de hazır durumda. Allah bir kaza bela vermezse oynatmayı düşünüyoruz. Stoch ile alakalı ufak pürüzler var. Fenerbahçe dün akşam bir maç oynadı. Daha Türkiye'ye gelmediler. Öğleden sonra bu, pürüz demeyelim de imzalar var, bazı prosedürler var, onların hallolmasını bekliyoruz. İnşallah akşam aramıza katılır" şeklinde konuştu.

"OLMAK İSTEDİKLERİ VE MUTLU OLDUKLARI YERE GİTMİŞLER"

Takımdan ayrılan futbolcular ile ilgili de konuşan Sağlam, "Şener ve Fernandao ile alakalı onlar biz gelmeden anlaşma yapmışlar. Bellucshi ile görüşmede ben de vardım. İkna oluyor gibi olmuştu ama sonradan adam gelmedi. Takımında da hala oynayamıyor, lisansı çıkmadı. Daha sonra ayrılanlarda inanın şunu yapmak istedi. Bu oyuncuları takımımızda tutalım, çok fazla fire vermeyelim dedik. Şunu gördük ki bu arkadaşlarımızın yeni takımları ile imza atarken de bunu açıkça dile getirdiler, olmak istedikleri ve mutlu oldukları yerdeler diye açıklama yaptılar. Mukavelelerinizi iyileştirelim, sözleşmelerinizi yenileyelim dedik. Ama ısrarla Bakmabu da dahil Bursaspor'da oynamak istemediklerini söylediler. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bir takımda oynamak istemeyen bir oyuncuyu zorla tutamıyorsunuz, tutmamak da lazım. Onlar gittiler. Onların yenine yeni takviyeler yapmak istedik. Sonuçta bu değişimler istemeyerek de olsa yaşandı. Sayı olarak fazla bir değişiklik oldu. Bunun sıkıntıları olacak. Ama ben yürekten inanıyorum, bu takım çok iyi bir takım olacak. Aldığımız oyuncular da çok kaliteli ve kariyerli oyuncular, karakterli oyuncular" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR