Eşcinsel olduğu için dalga geçilen küçük çocuk...
ABD'de yaşayan 13 yaşındaki bir çocuk arkadaşlarının kendisiyle eşcinsel olduğu nedeniyle dalga geçmesi ve zorbalığa başvurması sonucu intihar etti.
DÜNYA , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 20:06
Eşcinsel olduğu için dalga geçilen küçük çocuk...
ABD'de yaşayan 13 yaşındaki bir çocuk arkadaşlarının kendisiyle eşcinsel olduğu nedeniyle dalga geçmesi ve zorbalığa başvurması sonucu intihar etti. Baba ise oğlunun acısının ardından okulun sorumlu olduğunu ve müdürün homofobik olduğunu belirtti.

BABASI OKUL YÖNETİMİNİ SUÇLADI

ABD'nin Minneapolis kentinde bir baba, 13 yaşındaki eşcinsel çocuğunun okulda yaşadığı homofobik hakaretlere dayanamayarak intihar etmesi sonucunda, oğlunun okuduğu okula gitti ve müdürü "homofobik" tutumu nedeniyle sorumlu tuttuğunu belirtti.

ABD'nin Minneapolis kentinde Todd Seehus isimli baba, oğluna okulda cinsel tercihiyle alakalı çirkin küfürler etmesi sonrasında intihar ederek hayatını sonlandırması sebebiyle okul yönetimini suçladı.

"BİZ ONA RAHAT OLMASINI AŞILAMAYA ÇALIŞIYORDUK"

Okula bir baskın yaparak, yönetimin oğlu Tristan'ın cinsel yöneliminden kaynaklanan hassasiyeti görmezden geldiğini ve oğluna yapılan homofobik hakaretlere hiç bir şekilde engel olmamalarının, oğlunu intihara sürüklediğini söyleyen baba, "Oğlum henüz 13 yaşındaydı ve kimliği konusunda tam olarak açılmamıştı. Diğer çocuklardan farklı olduğunu biliyordum ve bu konu hakkında ailemiz içerisinde ona rahat olması gerektiğini, bunun bir defo ya da rahatsızlık olmadığını aşılamaya çalışırken okul yönetiminin bu konuları görmezden gelmesi sebebiyle onu kaybetmiş olmak ise çok acı." dedi.

Okul baskınından biz çözüm elde edemediğini söyleyen Todd Seehus, okulu ABD eğitim denetleme kuruluna şikayet ettiğini açıkladı. 13 yaşındaki Tristan Seehus'un hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği açıklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR