Eşime kanlı mektup gönderdi
İzmir’de özel bir hastanede acil hekimi olarak görev yapan iki çocuk annesi M.U., bir yıl önce boşandığı Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. M.U. ile ilişki yaşayarak yuvasını yıkmakla suçladığı hemşire C.Ö.’ye 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
GÜNDEM , 23 Nisan 2014 Çarşamba, 14:49
Eşime kanlı mektup gönderdi

Dr. M.U., eşi KBB uzmanı Dr. M.U. ile severek evlendi, 2 çocukları oldu. Mutlu giden evlilikleri geçen yıl boşanmayla noktalandı. M.U. ve kocası M.U. geçen yıl temmuz ayında Karşıyaka 4’üncü Aile Mahkemesi’nde anlaşmalı olarak boşandı. Mahkeme, yaşları 5 ve 9 olan çocukların velayetini anneye verirken, ikisine aylık 9 bin lira iştirak nafakası bağladı.

Eşinin 14’e yakın gayrimenkulü ve kendisinin de katkılarıyla aldığı hastaneyi başka bir hastaneye sattığını belirten genç kadın, evli olduğu zaman kocasının kendisini aynı hastanede çalışan hemşire C.Ö. ile aldattığını boşandıktan sonra öğrenince, soluğu mahkemede aldı. Dr. M.U., yuvasını yıkan hemşire C.Ö’ye karşı Karşıyaka Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 50 bin lira manevi tazminat istemiyle dava açtı.

İki çocuk annesi Dr. M.U., mahkemeye verdiği dava dilekçesinde, eski eşi ile olan evliliğinde sorunlar yaşamasına ve bu evliliğin bitmesine davalının neden olduğunu, boşandıktan sonra tesadüfen, üzülerek bunu öğrendiğini belirtti. Dr. M.U., “Davalı, eski eşim ile olan evliliğim devam ederken onunla duygusal ve cinsel ilişki yaşamış. C.Ö., evli olduğumu bilmesine rağmen bu durumu hiç önemsemeyerek eşim ile birliktelik ve ilişkisini sürdürmüş. Bunu da yoğun ve uzun bir şekilde sürdürmüş. Evli olmamalarına rağmen aynı evde yaşamaktalar. Evliyken bile eşime aşk içerikli mesajlar atmıştır. Atılan mesajlar, Türk toplumunun değerleri gözetildiğinde okumaya bile utanılacak düzeyde pornografik içeriktedir. Kendi el yazısı ile yazmış olduğu, üzerinde her iki yüzünde de ’Sevgilime’ ve kan ile yazdığı “seni seviyorum’ yazısı bulunan zarfın içindeki mektup da davalının yaşadığı ilişkiyi bir kez daha ortaya koymaktadır. Bu mektubun içeriği de ilişkinin ne kadar süredir var olduğunu, nasıl bir yoğunluk ve ihtiras kazandığını göstermektedir. Kendisi, evli olduğumu bildiği halde eşim ile duygusal ve cinsel ilişkiye girip, kişilik haklarıma saldırıda bulunmuştur. Bunlardan dolayı manevi zararım doğmuştur. Bu olay toplumdaki saygınlığımı, tarif edilmez düzeyde onurumu kımıştır. Yuvamı yıkan davalıdan 50 bin lira manevi tazminat istiyorum” dedi. Dr. M.U. ayrıca mahkemeye eski eşi ile sevgilisi olduğunu belirttiği hemşirenin birlikte el ele tutuşurken çekilmiş fotoğraflarını da delil olarak sundu.

Davalı hemşire C.Ö.’nün ise mahkemeye henüz cevap dilekçesi vermediği belirtildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR