Eski bakan, Berlin Büyükelçisi olacak iddiası
Almanya doğumlu, Gençlik ve Spor eski bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Berlin'e büyükelçi olarak atanacağına dair iddialar ortaya atıldı. Eski Bakan Kılıç'ın amcası Serdar Kılıç da Washington Büyükelçisi olarak görevine devam ediyor.
GÜNDEM , 20 Temmuz 2020 Pazartesi, 11:16
Eski bakan, Berlin Büyükelçisi olacak iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde doktorluğunu yapan ve şubat ayında vefat eden Sinan Kılıç'ın oğlu, eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Büyükelçi olarak Berlin'e atanacağı konuşuluyor.

Almanya'nın Siegen kentinde 1976 yılında doğan, 10 yaşına kadar Almanya'da kalan, ardından Türkiye'de Almanca eğitim veren kurumlardan mezun olan Akif Çağatay Kılıç'ın amcası Serdar Kılıç da, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'ni yapıyor.

ALMANCA VE İNGİLİZCE BİLİYOR

2011 yılında AK Parti milletvekili seçilen, 2013 ile 2017 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan Kılıç, yüksek öğrenimini İngiltere'de yaptığı için Almanca ve İngilizce biliyor. Akif Çağatay Kılıç'ın 15 Kasım 2016'da Berlin'de göreve başlayan Ali Kemal Aydın'ın yerine geleceği kulislerde konuşuluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR