Eski rektör Sedat Laçiner ve 6 akademisyen tutuklandı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 7 akademisyen FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.
GÜNDEM , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:30
Eski rektör Sedat Laçiner ve 6 akademisyen tutuklandı
Darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve kardeşi Yrd. Doç. Dr. Vedat Laçiner'in de aralarında bulunduğu 7 akademisyen tutuklandı, bir akademisyen ise adli kontrol şartıyla salıverildi.

DURUŞMA TAMAMLANDI

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından dün adliyeye sevk edilen Prof. Dr. Laçiner ve kardeşi ile 6 akademisyenin duruşması tamamlandı.

7 TUTUKLAMA

Sedat ve Vedat Laçiner ile Yrd. Doç. Dr. Halil Şimşek, Doç. Dr. İbrahim Türkyılmaz, Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, Prof. Dr. Aziz Kılınç ve Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, Doç. Dr. Mehmet Fatih Yavuz ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ÇANAKKALE E-TİPİ CEZAEVİMNE GÖNDERİLDİ

Tutuklanan 7 kişi, daha sonra geniş güvenlik önlemleri arasında Çanakkale E-Tipi Kapalı Cezaevine götürüldü.

TUTUKSUZ YARGILANIYORDU

Prof. Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale'de, FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanmasına (PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada tutuksuz yargılanıyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR