Eski üst yönetici ve menajer tutuklandı
Misli.com 2. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında kulübün eski üst yöneticisi ve bir menajer tutuklandı.
SPOR , 18 Eylül 2020 Cuma, 18:22
Eski üst yönetici ve menajer tutuklandı

Alınan bilgiye göre, kulübün eski yöneticilerinin, "yolsuzluk" yapıldığı iddiasıyla Karabük Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında kulübün eski üst yöneticisi H.A. İstanbul, menajer B.U. ise Ankara'da polis tarafından gözaltına aldı.

Karabük Adliyesi'ne gözaltında bulundukları illerden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan şüpheliler tutuklandı.

Dönemin Süper Lig ekibi Kardemir Karabüksporda kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut ve yönetiminin 6 Kasım 2017'de istifasının ardından olağanüstü genel kurul kararı alınmış, 3 defa çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen genel kurul 4. de yapılabilmişti.

Genel kurulda, Tankut ve yönetimi ibra edilmeyince yeni yönetim tarafından "yolsuzluk" yapıldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve üst yönetici H.A'nın görevine son verilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR