Eskişehir'de Gezi Parkı gerginliği
Taksim Gezi Parkı’nda yaşananlara destek olmak için bugün Eskişehir’de on binlerce insan toplandı.
GÜNDEM , 01 Haziran 2013 Cumartesi, 23:35
Eskişehir'de Gezi Parkı gerginliği

ETİ Park önünde bir araya gelen on binlerce kişilik grup, daha sonra ortak kararla AK Parti İl Teşkilatı’na yürümeye başladı. İçlerinde CHP milletvekili Kazım Kurt'un bulunduğu, Yunus Emre Caddesi’ni tamamen kapatan gruba karşı çevik kuvvet polisi parti binası önünde barikat kurdu. Buna rağmen ilerlemek isteyen grup daha sonra durarak burada sloganlar atmaya başladı. Apartmanların camlarından bakan vatandaşlar da gruba büyük destek verdi. Tencerelerle, Türk Bayraklarıyla destek verenler olurken, bir yandan da balkonunda çekirdek çitleyerek olan biteni izleyenler de oldu. Grup burada bir süre bekledikten sonra geri dönme kararı aldı. Gruptan geriye kalan yaklaşık 300 kişi ise polise ve TOMA aracına su şişeleri, asfalttan söktükleri taşları ve içki şişelerini atmaya başladı.
Bir süre sessiz kalan polis, yaklaşan gruba müdahale etti. TOMA aracından sıkılan tazyikli su ile bir süre mücadele etmeye çalışan grup daha sonra geri çekilmek durumunda kaldı. Olayda çok sayıda kişi biber gazından etkilendi.

Savaş alanına dönen caddede yerlerde bulunan taşları ve su şişelerini belediye çalışanları olay sonrası temizledi. Grubun yürüdüğü sırada çarşı esnafı kapı önünde bulunan mallarını toparladı.
Grubun başlangıç bölgesine geri döndüğü öğrenilirken, ihtimalleri göz önünde bulunduran polis aynı durumun yaşanmaması için AK Parti İl Teşkilatı önünde güvenlik tedbiri almaya devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR