Esrarengiz olay! Art arda ölüleri bulundu
Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, bir süredir yaban domuzlarının avlak alanlarda ölü bulunması ile ilgili araştırma başlatıldığını ve alınan numunelerin incelendiğini bildirdi.
GÜNDEM , 09 Ocak 2021 Cumartesi, 17:45
Esrarengiz olay! Art arda ölüleri bulundu

Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kentin kuzeyindeki devlet avlaklarındaki yaban domuzu ölümlerinin duyarlı avcılar tarafından kendilerine iletildiği belirtilerek, şöyle denildi:
"Konu, Kırklareli Valiliği'miz ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'müz bilgisi dahilinde müdürlüğümüzce takip edilmekte olup, ölümlerin olası nedenlerinin araştırılması ve her türlü hayvana bulaşıcılık riskine karşı alınacak önlemlerin planlanabilmesi amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte çalışılmaktadır. Buna göre ölen yaban domuzlarından veteriner hekimlerce numune alınmış olup, numuneler inceleme aşamasındadır. Elde edilecek bulgular ve yapılacak değerlendirmeler ışığında, yaban hayatımızın korunması adına gerekli çalışmalar ilgili kurumlarca yürütülerek, kamuoyu bilgilendirilecektir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR