Etimesgut’ta polis askerle çatıştı!
Darbeye karıştıkları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen Etimesgut Zırhlı Birlikler Komutanlığı’ndaki askerler polisle çatıştı.
GÜNDEM , 18 Temmuz 2016 Pazartesi, 16:22
Etimesgut’ta polis askerle çatıştı!
Bu arada 8'i Kara Havacılık Komutanlığı, 5'i ise Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde bulunan 13 helikopterin kaçırıldığı öne sürüldü. Ancak Başbakan Binali Yıldırım TSK envanterinde kayıp halikopter olmadığını açıkladı. Etimesgut Zırhlı Birlikler'de bugün sabah yapılmak istenen gözaltı işleminde çatışma çıktı. Tankları yürüten üst rütbeli subay ve astsubaylar kendilerini gözaltına almaya gelen polislere ateş açtı. Özel Harekat timleri ile askerler arasındaki çatışmada ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

HAVA KUVVETLERİ

Darbe girişiminde aktif rol alan Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın ülke çapındaki birçok birliğinde gerginliğin sürdüğü ve gözaltı işlemlerine silahlı mukavemette bulunulduğu iddialar arasında. Polis, Jandarma Genel Komutanlığı'nın Beştepe'deki karargahı başta olmak üzere Beytepe'deki Okullar Komutanlığı ile Güvercinlik'teki Eşref Bitlis Kışlaları'nda alarma geçirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR