Evden çıkan kiracı arkasında 85 köpek ve 9 kedi bıraktı
ABD'de 14 Haziran'da sıradışı bir istifleme vakası keşfedildi. Bir kiracının 10 Haziran'da tahliye edildiği eve giden yetkililer 85 köpek ve 9 kedi buldu.
DÜNYA , 21 Haziran 2021 Pazartesi, 17:06
Evden çıkan kiracı arkasında 85 köpek ve 9 kedi bıraktı

Idaho eyaletine bağlı Kellogg'daki polis memuru Paul Twidt, adı açıklanmayan ev sahibinin olaydan bir gün önce kiracının telefonundan bir mesaj aldığını kaydetti. Mesajda, evde çok sayıda köpeğin yaşadığı ve yardıma ihtiyaçları olduğu yazıyordu.

Ertesi gün ev sahibi ve hayvanlarla ilgilenen bir görevli mülke gidip talihsiz canlılarla karşılaştı. Hayvanları çeşitli barınaklar yanlarına alırken, 66'sını Kootenai Humane Society (KHS) adlı barınak götürdü. KHS'in müdürü Debbie Jeffrey, bu sayının şimdiye kadar bir vakada kurtardıkları en fazla hayvan olduğunu söyledi:

Bu kadar kötü bir şey daha önce hiç görmemiştim

Jeffrey hayvanların çoğunun sağlıklı olduğunu, iyi beslendiğini ve tırnaklarının bile kesildiğini ifade etti. Ancak evin epey kirlendiği, bir köpeğin öldüğü ve bir başkasının "uyutulması" gerektiği görüldü.Öte yandan komşular polise, evde o güne kadar tek bir hayvan bile görmediklerini söyledi.

Polis memuru Twidt bu yüzden hayvanların genellikle bodrumda tutulduğunu düşünüyor:

Bu kadın 85 köpeği nasıl susturdu ve havlama sesi nasıl duyulmadı bilmiyorum. Kiracının köpeği olduğunu hiç kimse bilmiyordu. Bu kadar köpeği nasıl susturabilirsin? Twidt, adı açıklanmayan kiracı hakkında hayvanlara eziyet soruşturması yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR