Evden yarım asırlık çöp çıktı!
Bursa'da 80 yaşındaki bir kadının yarım asır boyunca evinde biriktirdiği çöpler belediye tarafından temizlendi.
BURSA , 04 Mayıs 2012 Cuma, 11:35
Evden yarım asırlık çöp çıktı!
Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi Okul Sokağı üzerinde iki katlı bir evde ikamet eden 80 yaşındaki Hatice Çil, 50 yıl önce sokakta bulduğu çöpleri evinde toplamaya başladı. Ancak evdeki çöplerin kokusu komşuları rahatsız edince Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne haber verildi. Harekete geçen ekipler, zabıta ve polis eşliğinde eve geldi. Yaşlı kadın, ilk önce eve girilmesine izin vermese de bir süre sonra ikna oldu ve evdeki çöplerin alınmasına müsaade etti. Çöpleri evinin bahçesine toplayan yaşlı kadının horozu ise bahçedeki çiçekleri yemesin diye varilin içine kapattığı görüldü.

5 kişilik belediye ekibi bahçede biriken çöpleri temizlemek için saatlerce çalıştı. Kardeşlerini kaybedince yalnız kaldığı öğrenilen yaşlı kadının, evdeki traktörün bile üstünü çöplerle doldurduğu görüldü. Çil, yağmur sularını topladığı tenekelerin de alınmasını istemedi. Temizlik ekiplerinin çalışmalarını izleyen Çil, kameralara poz vermeyi de ihmal etmedi.

Yapılan temizlik sonucunda evden 2 kamyon çöp çıktı. 50 yıl önce çöpleri toplamaya başladığını söyleyen Çil, "Çöpleri neden biriktirdiğimi ben de bilmiyorum. Yıllar önce biriktirdim, kaldı öyle. Varilin içindeki horozu da çiçekleri yemesin diye çıkarmıyorum" dedi.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR