Ezgi Mola'dan Afgan mülteci isyanı: İstemiyoruz kardeşim!
Mültecilerle ilgili tartışmalar devam ederken, bir tepki de oyuncu Ezgi Mola'dan geldi. Sık sık gündeme dair yorumlarıyla dikkat çeken Mola bu konuda isyan etti.
MAGAZİN , 30 Temmuz 2021 Cuma, 11:27
Ezgi Mola'dan Afgan mülteci isyanı: İstemiyoruz kardeşim!

Türkiye'deki mülteci sorunu son günlerde kamuoyunda tartışılıyor.

Yaşanan bu tartışmalara birçok ünlü isim dahil olurken, Ezgi Mola'dan da tepki geldi. Son olarak Masumlar Apartmanı'ndaki performansıyla dikkat çeken Ezgi Mola sosyal medyada Afgan mültecilerin görüntülerini paylaştı.

Ezgi Mola "Bu ne ya buna izin vermek hangi akla hizmettir? İstemiyoruz kardeşim benim ülkemin gençleri işsiz güçsüzken sen bunları doyuramazsın! Bir tane kadın, çocuk yok amacınız ne? Ne yapmaya geliyor bunlar?" diyerek isyan etti.

"3.5 MİLYON AFGAN GELİYORMUŞ, NE YAPACAĞIZ"

Geçtiğimiz günlerde şarkıcı Demet Akalın da, Afganistan'daki savaştan ve Taliban'dan kaçan Afgan göçmenlerin Türkiye'ye sınırdan girmesine tepki göstermişti.

Demet Akalın, "Radyoda duydum şu an 3.5 milyon Afgan yolda geliyormuş. 200 binden fazla da şu an Türkiye'deymiş! Ne yapacağız, valla merak ediyorum.

Van'dan geliyorlarmış. Kaçak ama ona bile 2 bin dolar ödüyorlarmış! Sen sıkıyorsa şuradan bir İtalya'ya gitmeye çalış ya da Yunan'a" demişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR