Facebook'tan veda notu yazıp uçurumdan atladı
Maddi sıkıntı yaşadığı öğrenilen 24 yaşındaki genç, Facebook'tan 'elveda sevdiklerim' yazarak 50 metrelik uçurumdan atladı. Yağmur nedeniyle toprağın yumuşaması genci ölümden döndürdü.
GÜNDEM , 25 Şubat 2014 Salı, 10:06
Facebook'tan veda notu yazıp uçurumdan atladı

Aydın'ın Germencik ilçesindeki olay, dün gece saat 20.30 sıralarında, Pınarbaşı Aytepe Mevkii'nde meydana geldi.

Yetiştirme Yurdu'nda büyüdüğü öğrenilen ve devlet memuru olma hakkını kazandıktan sonra geçen yıl Germencik Mustafa Kemal İlkokulu'nda hizmetli olarak göreve başlayan Mert İlkan Atlık, iddiaya göre, bir süre önce maddi sıkıntı yaşamaya başladı.

Bunalıma giren Atlık, bir gün önce Facebook hesabına "Son 24 saat ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ben yapacağım dedim mi yaparım. Kimse de fikrimi değiştiremeyecek" notunu paylaştı.

Aydın merkezde bulunan Aytepe piknik alanına giden Mert İlkan Atlık, son olarak yer bildiriminde bulundu ve "Elveda sevdiklerim" notunu düştü. Bir arkadaşının "Saçmalama" şeklinde ikna etmeye çalıştığı Atlık, ardından yaklaşık 50 metreden uçuruma atladı.

Mert İlkan Atlık'ın intihar ettiğini görenler durumu sağlık, polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Yağmur nedeniyle yumuşayan toprağa düşen Atlık için kurtarma çalışması başlatıldı. Karanlıkta bir süre kurtarılmayı bekleyen Atlık'ın bilincini açık tutmak için ekipler çaba sarf etti.

Sarp arazide sürdürülen çalışmalar sonucu yaklaşık 150 metre sedyeyle taşınan Mert İlkan Atlık, uçurumdan kurtarıldı. Ambulansla Aydın Devlet Hastanesi'ne götürülen Atlık'ın vücudunda kırıklar olduğu, ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR