Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Türk futbolunun değişime ihtiyacı var
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.
SPOR , 28 Temmuz 2021 Çarşamba, 13:24
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Türk futbolunun değişime ihtiyacı var

İşte Başkan Ali Koç'un açıklamaları;

Kulüpler Birliği Vakfı olarak 19 kulübün imzasıyla sorunlarımızı dile getiren bir açıklama yapmıştık. TFF ile dün gece ilk defa bu konuda bir toplantı yaptık. Mutabık kalınan konuların da tez zamanda yürürlüğe gireceğini düşünüyorum. Samimi olmanızı bekliyorum.

Her konuda benzer düşünmüyor olabiliriz ama çözüm odaklı ilişkilerle çok ciddi yol alacağımıza inanıyorum. Bu kadar sorun yaşanırken TFF'nin en azından bizler daha önce çağırıp dinlemesini isterdik.

Altyapıdan futbolcu çıkarmakta son derece uzak konumdayız. Pek çok stadımız var, bu konuda belki Avrupa'da birinciyiz. Ama birkaç kulübümüz dışında neredeyse altyapı konusunda hiç imkanımız yok. Sınırlı tesislerimiz var. Türk futbolu güvensizlik, karmaşa, adil ortamdan uzak, finansal açıdan çökmüş durumda.

Futbolun bugün içerisinde olduğu durumda kulüplerin de suçu vardır ancak bunu çözmek istiyorsak bir irade şarttır. Avrupa ile makas çok açıldı! Çözmek sorun mu? Bence değil! Her sorunu aşabiliriz ama yeter ki gerekli irade olsun.

Türkiye'nin futbolda bir devlet stratejisi olması gerektiğine inanıyorum. Futbolun her kademesinde bir değişime ihtiyacımız var ama soruyorum; böyle bir irade sergiliyor muyuz yoksa günü mü kurtarıyoruz?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR