Fenerbahçe'de Mert Hakan'dan büyük fedakarlık
Emre Belözoğlu geldikten sonra çok iyiydi, vazgeçilmez olmuştu. Özellikle son maçlarda ciddi kasık ağrıları çeken Mert Hakan Yandaş, sakatlığına rağmen oynamak istedi. Sağlık ekibi, "Hemen ameliyat olman lazım" dese de başarılı oyuncu, şampiyonluğa giderken takımı bırakamam, sezon sonuna kadar dayanırım" dedi, ağrılarla sahaya çıktı.
SPOR , 26 Mayıs 2021 Çarşamba, 09:40
Fenerbahçe'de Mert Hakan'dan büyük fedakarlık

Teknik direktörlüğe Emre Belözoğlu geldikten sonra takımın gözdesiydi, performansı ve mücadelesiyle taraftarı mest etti. ,

Sezon biter bitmez ise bıçak altına yatan Mert Hakan Yandaş'ın takımı yalnız bırakmamak adına sakat sakat oynadığı öğrenildi. Sezonun büyük bölümünde kasık ağrıları çeken başarılı orta saha oyuncusunun özellikle son haftalarda sağlık ekibi tarafından, 'Oynaman riskli' denmesine karşın, "Takımımı bu kritik dönemde yalnız bırakamam. Sezon bitince ameliyat olurum" diyerek oynamaya devam ettiği öğrenildi.

Lig biter bitmez
Ligin tamamlanmasının ardından doğrudan ameliyat masasına yatan 27 yaşındaki futbolcu, operasyonun ardından tedavi süreci ile ilgili bilgilendirmede bulunmuştu. Operasyona kadar ağrılarından kimseye bahsetmeden antrenmanlarına devam eden Mert'in ameliyatının iyi geçmesinden ve yeni sezona çok daha güçlü girecek olmaktan son derece mutlu olduğu da kaydedildi.

34 maçta oynadı
Fenerbahçe formasıyla bu sezon 34 maça çıkıp şiddetli ağrılara rağmen takımını yalnız bırakmadan mücadele eden Mert Hakan Yandaş'ın bu fedakarlığı, hem teknik heyetten hem de yönetimden tam not aldı. Yıldız futbolcunun adı Sarı-Lacivertliler'deki yeni sezon planlamasında en üst sıralarda yazıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR