Fernando'dan Galatasaray - Fenerbahçe itirafı!
Galatasaray'dan Sevilla'ya transfer olan Brezilyalı yıldız Fernando Reges, sarı-kırmızılı günleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu, Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinden övgüyle söz etti.
SPOR , 17 Temmuz 2020 Cuma, 19:22
Fernando'dan Galatasaray - Fenerbahçe itirafı!

Galatasaray'ın sezon başında Sevilla'ya 4.5 milyon Euro karşılığında gönderdiği Brezilyalı orta saha oyuncusu Fernando Reges, ülkesinde verdiği röportajda sarı-kırmızılı takımla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fox Sports'un Brezilya edisyonuna konuşan 32 yaşındaki tecrübeli futbolcu, Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinden övgüyle söz etti.

"Derbiyi kazandığınızda olanları anlatamam"

Vila Nova'da Goias'a karşı, Porto'da Benfica'ya karşı, Manchester City'de United'a karşı, Sevilla'da Betis'e karşı oynadım ama Türklerin derbileri yaşama biçimleri çok farklı. İspanyollar, İngilizler ya da Brezilyalılar gibi değiller, bir tutku olarak görüyorlar. Eğer Galatasaray'ın bir futbolcusuysanız ve ligde iyi oynuyorsanız, yolda yürümeniz imkansız. İnsanlar fotoğraf çekilmek ve size sarılmak istiyor. Bunun bir açıklaması yok. Bambaşka bir şey. Derbiyi kazandığınızda olanları anlatamam. Brezilya'da ya da herhangi bir yerde futbolu Türkler gibi yaşayan taraftarlar olduğunu düşünmüyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR