Ferrari'sini ikiye böldü
İtalya’nın kuzeydoğusunda Vicenza kenti, feci bir trafik kazasına sahne oldu. Ferrari marka bir otomobil, aşırı hız ve kaygan zemin nedeniyle yoldan çıkıp, bir binanın duvarına çarptı.
DÜNYA , 10 Haziran 2013 Pazartesi, 17:10
Ferrari'sini ikiye böldü

 İkiye ayrılan araçta bulunan 11 yaşındaki erkek çocuğu G.L. hayatını kaybetti. Ağır yaralanan 22 yaşındaki sürücü Pierangelo Statile hastanede tedavi altına alındı. Vicenza’ya bağlı Sant’Agostino Mahallesi’nde bir şarap barı işleten Statile, üç yıl önce yaşamını yitiren babasından miras kalan Ferrari arabasıyla bir vaftiz törenine katıldı. Statile, törenden sonra yapılacak kutlamaya katılmak üzere kiliseden çıkıp, yanına 11 yaşındaki kuzeni G.L.’yi de alarak arabasına bindi.

Yoğun yağışa karşın aşırı hız yapan Statile, yol üzerindeki bir köprüyü geçerken otomobilin havalanması üzerine kontrolü kaybetti. Ferrari otomobil yoldan çıkarak, bir binanın köşesine çarptı. Binanın bıçak etkisi yaptığı araç, ortadan ikiye ayrıldı. 11 yaşındaki G.L. olay yerinde yaşamını yitirirken, ağır yaralı sürücü Statile çevre sakinlerinin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Statile’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR