FETÖ'nün kripto konuşmalarında "Fatih Terim'i asalım" önerisi!
FETÖ'cü polis İnan Kazan'ın kullandığı kriptolu haberleşme programında "Devrimden sonra Aykut Demir'i Trabzon meydanında, Fatih Terim'i de teşekkür konuşması eşliğinde asalım." ifadelerinin olduğu ortaya çıktı.
SPOR , 24 Aralık 2018 Pazartesi, 14:35
FETÖ'nün kripto konuşmalarında "Fatih Terim'i asalım" önerisi!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından bugüne kadar birçok örgüt mensubu deşifre edildi. Darbe girişimini planlayan örgüt mensuplarının kullandığı kriptolu programlardan da attığı mesajların çözümü tek tek yapılıyor.

Bu sayede örgütün 15 Temmuz'u nasıl planladığı da belirleniyor. Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından FETÖ terör örgütü üyeliği suçundan cezası onanan eski polis İnan Kazan ile ilgili kararda, örgütün 15 Temmuz darbe girişimini ne kadar kanlı planladığı gözler önüne serildi.

2 KEZ MESAJ GÖNDERİLMİŞ

Kazan'ın kullandığı belirlenen örgütün kripto haberleşme programlarından Kakao Talk'ta darbe girişiminden 4 ay önce 9 Mart 2016 ve 19 Temmuz 2016 tarihleri arasında gönderdiği mesajlarda dikkat çeken ifadeler yer aldı. Çözülen mesajlarda FETÖ'cü İnan Kazan'ın 15 Temmuz darbe girişimini "devrim" olarak nitelendirdiği dikkat çekiyor.

"FATİH TERİM'LE AYKUT DEMİR'İ ASALIM"

Türkiye Gazetesi'nde Ebru Karatosun imzası ile yer alan habere göre; "FETÖ'cü Kazan'ın "Durak köyü Fetullah Gülen havalimanı olacak bu işin kaçarı yok. Devrimden sonra Aykut Demir'i Trabzon meydanına asalım. Fatih Terim'i de teşekkür konuşması eşliğinde asalım" şeklinde mesajlar attığı tespit edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR