FIFA 21 bu yıl çıkacak mı?
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yüzünden tüm spor müsabakaları süresiz olarak tatil edilmişti. Dünyadaca ünlü Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya ve Fransa gibi ülkelerde iptal edilen futbol ligleri FIFA 21 için pek iyi olmayacak gibi görünüyordu. Ancak dünyada normalleşme sürecinin başlaması, Türkiye'de ve Almanya'da da liglerin yakında başlayacak olması FIFA 21'in çıkacağının sinyallerini vermişti.
TEKNOLOJİ , 13 Mayıs 2020 Çarşamba, 09:34
FIFA 21 bu yıl çıkacak mı?

Electronic Arts normal şartlar altında Haziran veya Temmuz aylarında yeni FIFA oyunu hakkında açıklama yapar ve oyunun sunacağı yenilikleri açıklar. Oyun ise Eylül ayında çıkışını gerçekleştirir. Muhtemelen FIFA 21'in çıkışı koronavirüs yüzünden sekteye uğramayacak ve Eylül en geç de Ekim ayında çıkışını gerçekleştirecek.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One'ın yanı sıra, çıktığında Xbox Series X ve PlayStation 5'e de gelecek olan FIFA 21'in Nintendo Switch sürümü bu yıl gelmeyebilir. Akıllı teslimat özelliğine sahip olmasını düşündüğümüz bu oyunu, PlayStation 4 veya Xbox One'da aldığınızda yeni nesilde de ücret ödemeden yeni grafikler ile oynayabileceksiniz.

FIFA 20'nin üzerine pek koymadan sadece grafikleri ve oynanışı iyileştirecek olan Electronic Arts, bu politikasından kolay kolay vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Bir dönem fırtınalar estiren FIFA oynayana garip gözle baktıran Pro Evolution Soccer (PES), maalesef ki son dönemde büyük bir çöküş yaşıyor. Takım lisanslarını bile hala alamayan Pro Evolution Soccer, oynanışı ile gerçeklikten çok uzak, arcade tarzı bir deneyim sunuyor.

Takım lisansı demişken FIFA 21'de Juventus'u yine Piemonte Calcio ismiyle görme ihtimalimizin çok yüksek olduğunu belirtelim. Çünkü Juventus ile Konami geçtiğimiz yıl partnerlik anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşma 2021'de devam edecek gibi görünüyor. Ancak Juventus'ta yer alan tüm oyuncuların orijinal isimleri ve modellemeleri ile bulunacağını belirtelim. Yani sadece takım isminde bir değişiklik yapılacak.

FIFA 2021'in şimdilik sunacağı yenilikler bilinmiyor. Ancak yeni nesile geçiş sürecinde FIFA 2021'den büyük yenilik beklememek gerekiyor. Yine Frostbite grafik motoru ile gelecek olan oyun, muhtemelen 2022 yılında büyük çaplı değişikliğe gidecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR