Firari asker köye inince...
Muğla’nın Ula ilçesinde bir evin yakınında kaçak darbeci asker olduğu düşünülen kişi için operasyon başlatıldı.
GÜNDEM , 28 Temmuz 2016 Perşembe, 00:13
Firari asker köye inince...
Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele silahlı saldırı düzenleyen darbecilerden halen firarda olan 11 askerin yakalanması için yürütülen çalışmalarda flaş bir gelişme yaşandı. Ula ilçesi Şirinköy Mahallesi’nde darbeci askerlerden biri olduğu düşünülen bir şahsın evlerin arasında görülmesi üzerine vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi.

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaklaşık 150 komando asker bölgeye sevk edildi. Aynı zamanda operasyona havadan da helikopterler destek veriyor. Kaçak 11 darbeci askerilerin ormanda toplu olarak hareket ettikleri düşünülürken, evlerin arasında görüldüğü tahmin edilen darbeci askerin yiyecek bulmak için gelmiş olabileceği belirtildi.Darbeci askerleri yakalamak için görevlendiren ekip ormanlık alanda sürekli darbeciasker Yüzbaşı Ergin Şahin’in ismini kullanarak “Teslim ol, sana bir zarar vermeyeceğiz,Türk adaletine teslim ol” anonsu dikkat çekti.

Operasyon sırasında ormanlık alanda ayağından yaralanan bir asker de hastaneye kaldırıldı. Bölgede operasyon genişletilerek devam ediyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR