Flaş gelişme! AK Parti kararını resmen açıkladı
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
GÜNDEM , 01 Mayıs 2017 Pazartesi, 16:20
Flaş gelişme! AK Parti kararını resmen açıkladı

AK Parti Genel Merkezindeki toplantı, saat 14.50'de başladı.

MKYK'nın aldığı karara göre AK Parti olağanüstü kongresi 21 Mayıs'ta yapılacak...

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay MKYK sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Toplantıda gündem 16 Nisan sonrasında ortaya çıkan hukuki ve siyasi durumun değerlendirilmesi ve atılacak adımlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu, liderliğini yapmakta olduğu partisiyle ilişkisinin ihya edilmesi amacıyla yapılan davete icabeten, Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın üyeliğinin ihya edilmesine dair MKYK üyelerinin tamamı bu kararı oybirliği ile onaylamış oldular. Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın genel merkezde yapılacak toplantıda AK Parti üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz.

Yarın düzenlenecek tören kurucu üyelerimiz, MKYK üyeleri, milletvekilleri ile cumhurbaşkanlığı külliyesinden katılacak misafirlerle birlikte düzenlenecek bir merasim olacak. 21 Mayıs'ta üçüncü olağanüstü kongreye gidilmesi kararı alındı. Hazırlıklar için düğmeye basıldı. Ve bu kongrede sayın cumhurbaşkanımızın bir seçimle parti genel başkanlığına seçilmesini ön görüyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR