Ford Otosan'dan 'usulsüzlük' açıklaması!
Ford Otosan, KAP'a yaptığı duyuruda iç denetim çalışmaları sonucunda büyük usulsüzlük tespit edildiğini ve ilgili 2 kişinin işten atıldığını, haklarında 247 milyon TL'lik tazminat davası açıldığını duyurdu
EKONOMİ , 22 Şubat 2021 Pazartesi, 10:06
Ford Otosan'dan 'usulsüzlük' açıklaması!

Ford Otosan, KAP'a yaptığı duyuruda iç denetim çalışmaları sonucunda büyük usulsüzlük tespit edildiğini ve ilgili 2 kişinin işten atıldığını, haklarında 247 milyon TL'lik tazminat davası açıldığını duyurdu.

Ford Otosan, söz konusu kişilerin Bayi Alacaklarından Sorumlu Ekip Lideri ve bayi alacaklarını takip eden çalışan olduğunu belirtti.

Ford Otosan'ın KAP'a yaptığı duyuru şöyle;

"Şirketimizde yürütülen iç denetim çalışmaları sonucunda; Bayi Alacaklarından Sorumlu Ekip Lideri ve bayi alacaklarını takip eden çalışanımız tarafından bayi cari hesapları ile Doğrudan Borçlanma Sistemindeki bayi limitleri üzerinde gerçekleştirilen usulsüzlükler ile bayi alacak ve risklerinin olduğundan farklı gösterilerek suistimal yapıldığı tespit edilmiş olup, konuyla ilgili incelemelerimiz devam etmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu kişiler hakkında güveni kötüye kullanma nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuş, ilgili kişilerin iş sözleşmeleri feshedilmiş ve şu ana kadar tespit edilen alacak riski tutarı olan 247,8 Milyon TL tutarında (fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla) tazminat davası açılmıştır.

Söz konusu usulsüzlüklere konu ticari alacaklar finansal raporlarımıza yansımış olmakla birlikte, alacak yaşlandırma tablolarının gerçek durumu yansıtmadığı anlaşılmış olup, konunun finansal raporlarımız üzerindeki nihai etkisi üzerindeki çalışmalarımız devam etmektedir.

Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla paylaşılacaktır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR