Frutti Extra Bursaspor son saniyede yıkıldı!
ING Basketbol Süper Ligi'nin 21. Hafta mücadelesinde Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda Frutti Extra Bursaspor'un Andrews'in son saniyelerdeki basketiyle 68-70 yendi.
BURSA'DA SPOR , 10 Şubat 2021 Çarşamba, 22:05
Frutti Extra Bursaspor son saniyede yıkıldı!

Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu'ndaki mücadele karşılıklı sayılarla başlarken, ev sahibi 5. dakikayı 11-8 önde geçti. Shayok ve Oğuz ile pota altını etkili kullanarak hücumda sayılar üreten Bursa ekibi, başa baş geçen ilk periyodu 15-14'lük skor avantajıyla tamamlamasını bildi.

İkinci periyodun başında Berk'in üst üste kaydettiği sayılarla bir anda ritim bulan İstanbul temsilcisi, 10-0'lık bir seri yakalayarak, skoru da 15-24'e çekti. Birkan'ın turnike basketiyle bu seriye son veren Bursa ekibinde, periyodun sonlarına doğru Shayok-Oğuz ikilisi, hücumda yeniden rol aldı. Fark 3 sayıya kadar düşerken; Jerrett'ın basketiyle konuk ekip soyunma odasına 32-37 üstün gitti.Dönüşte bu kez periyot başlangıcını iyi yapan Bursa temsilcisi, Ender'in basketi sonrası skoru 39-37 yaparak öne geçti. Daçka, Berk ile hemen cevap verirken bu bölümde üstünlük sürekli olarak el değiştirdi. Periyotta son sözü Buford Jr.'ın serbest atışları söyledi ve final periyoduna konuk ekibin, 49-50'lik skorla başlandı.

Kader periyodunda da başa baş mücadele devam ederken, 35. dakikada 57-57'lik eşitlikle geride kaldı. Her iki ekip de savunmasını sertleştirirken, hücumlarında ise sayılar bulmakta zorlandı. Sinan'ın üst üste sayılarıyla 36. dakikada skoru 57-61'e getiren konuk ekibe, Shayok basketleriyle cevap verdi. Sinan'ın dış atış isabetiyle fark 5'e çıksa da; Kadji ve Metin'in serbest atışları sayıları çevirmesiyle skor 62-64'e geldi.Maçın son 20 saniyesine 68-68'lik eşitlikle girilirken, bitime 1.8 saniye kala Darüşşafaka Tekfen, Andrews'in orta mesafe basketiyle skoru 68-70'e getirdi. Son hücumda Munford'un top kaybı sonrası, İstanbul temsilcisi parkeden bu skorla galip ayrıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR