"Futbolcumuz öldü" deyip maçı ertelediler, sahtekarlıkları ortaya çıktı
İrlanda Futbol Federasyonu, "Futbolcumuz öldü" açıklaması yaparak maçı erteleten ancak daha sonra oyuncusunun sağ olduğu ortaya çıkan Ballybrack FC takımıyla ilgili soruşturma başlattı.
SPOR , 28 Kasım 2018 Çarşamba, 18:41
"Futbolcumuz öldü" deyip maçı ertelediler, sahtekarlıkları ortaya çıktı

İrlanda'nın Dublin kentindeki Ballybrack FC futbol takımının, 'futbolcumuz öldü' açıklaması yaparak maçlarını ertelettiği ortaya çıktı. Leinster Senior Ligi ekibinin 'öldü' dediği futbolcunun hayatta olduğunun anlaşılmasının ardından soruşturma başlatıldı

Leinster Senior Ligi'ndeki Ballybrack FC futbol takımından bir yöneticinin, federasyonu arayıp, Nuno La Fuente isimli İspanyol oyuncunun ülkesinde trafik kazasında hayatını kaybettiğini söylemesinin ardından, takım oyuncu için ölüm ilanı yayınladı.

FUTBOLCULAR SİYAH BANT TAKTI, MAÇ ERTELENDİ

Fanatik'in haberine göre; hafta sonu ligde oynanan bütün maçlar öncesinde 'ölen oyuncu' için saygı duruşu yapıldı, futbolcular kollarına siyah bant taktı ve bu takımın maçı da ertelendi.

Futbolseverler ise sosyal medya hesaplarından kulübe baş sağlığı mesajları yağdırdı. Ancak daha sonra Fuente'nin hayatta olduğunun açıklanmasının ardından İrlanda Cumhuriyeti futbol dünyasında kıyamet koptu. Federasyon, ilgili takım aleyhine disiplin soruşturması başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR