Galatasaray'dan sert açıklama!
Tuzlaspor'u 4-0 yenerek Türkiye Kupası'nda tur atlayan Galatasaray, maçın ardından yaşanan olaylarla ilgili resmi internet sitesinden çok sert bir açıklama yayınladı.
SPOR , 18 Aralık 2019 Çarşamba, 13:04
Galatasaray'dan sert açıklama!

Galatasaray Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası'nda dün oynanan Tuzla spor maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada, Galatasaray Futbol Akademisi'nde yazan "Sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olan ise karakterinizdir" sözüne vurgu yapılarak Tuzlaspor ve Gökhan Çıra için sert sözler sarf edildi.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur rövanş maçında Tuzlaspor'la oynadığımız karşılaşma sonrası yaşananların, takımımızın verdiği mücadeleyi ve aldığı hak edilmiş galibiyeti sindirememenin çok dışında, bilinçli ve organize olarak yaratılmaya çalışan bir algı olması üzüntü ve kaygı vericidir.

Dün gece yaşanan olayların içinde canımızı en çok acıtan Futbol A Takım Medya Koordinatörü Sn. Hande Sümertaş'a yapılan çirkin saldırıdır. Kadına şiddetin her gün bir başka acı olayla gündeme geldiği ülkemizde Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konudaki hassasiyetimizi defalarca dile getirmekle beraber, bir spor sahasında bile kadına fiziki saldırıda bulunacak kadar canavarlaşanlar Türk Sporu ve geleceği adına tehlike unsurudur ve spor ortamından derhal uzaklaştırılmalıdırlar.

"SİZİ BURAYA GETİREN YETENEĞİNİZ, BURADA TUTACAK OLAN KARAKTERİNİZDİR"

Futbol Akademimizin girişinde yazan ''Sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olan ise karakterinizdir.'' sözüyle rakibe saygı düsturuyla yetiştirdiğimiz gençlerin önce iyi insan, sonra iyi sporcu olmasına yönelik gururla ortaya koyduğumuz çabamızı birkaç kendini bilmezin gölgelemeye çalışması kabul edilemez.

Yaşanan tüm bu olayların arkasında, tahrik edici hareketler ve iftiralarla bilinçli bir şekilde Galatasaray'ı kaotik bir ortama çekmek isteyen şer odaklarının çabası olduğu aşikardır.

Sahada hak ederek kazandığı ve bundan sonra da kazanacağı başarıların önüne geçmek için aleyhimize organize edilmek istenen yapılar ise her zaman olduğu gibi Galatasaray'ın gücü altında ezilmeye mahkumdurlar.

Bu vesileyle, Türk sporunun geleceği adına Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve 6222 sayılı kanun kapsamında yetkilileri görevini yapmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR