Galatasaray'ı yenmek için gidiyoruz
Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Galatasaray maçı öncesi İstanbul'a galibiyet için gittiklerini söyledi.
BURSASPOR , 31 Ocak 2014 Cuma, 15:45
Galatasaray'ı yenmek için gidiyoruz

Alman teknik adam Christoph Daum, Spor Toto Süper Ligin 19. haftasında deplasmanda oynayacakları Galatasaray maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Özlüce Tesisleri'ndeki toplantıda konuşan Daum, Eskişehirspor'a 1-0 yenildikleri maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Kırmızı karttan sonra mücadele eden arkadaşlarımız 10 kişi ile taktiksel olarak çok iyi bir müsabaka çıkardılar. Ama maalesef hak ettiğimiz puanı alamadık, nedenleri de belli. Bunlar futbolda var olan olaylar. Önemli olan bu hayal kırıklığından daha kuvvetli çıkmak. Futbol hatalar oyunu ve futbolun içerisinde saha içinde olan herkes bu hatayı yapabilir. Sezon içerisinde böyle hatalar olunca, belki bunun telafisi olur ve bizim için başka bir maçta avantaj durumuna geçebilir. Hatanın hata ile düzeltilmesi değil de, belki şans faktörü yanımızda olabilir" diye konuştu.

"ZOR BİR DEPLASMANA GİDİYORUZ"

Galatasaray maçının zorlu geçeceğini ifade eden Daum, "Zor ve önemli bir deplasman bizi bekliyor. Puanlar açısından, puan almak adına ve ligde belli bir yere gelme adına önemli tabi ki. Galatasaray'ı analiz ettik. Galatasaray çok farklı sistemlerle oynayıp, farklı oyuncularla farklı sistemleri denemiştir. Biz de futbolcularımızı buna göre hazırlayacağız. Biz yalnız Galatasaray'ın değişikliklerine bakmayacağız, kendi kuvvetli tarafımızı, kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak istiyoruz. Galatasaray da bireysel olarak yetenekli futbolculardan kurulu bir kadro. Biz ise takım oyununu iyi oynayan, çok iyi derecede sahaya yansıtan bir takımız. Bizde de yetenekli ve klas oyuncular var. Ziraat Türkiye Kupası maçları olduğu için antrenmanlarda çok fazla fiziksel yüklenme olmayacaktır" şeklinde konuştu.

"GALİBİYET İÇİN İSTANBUL'A GİDİYORUZ"

Daum, Kazım'ın kadroya dönmesini umduğunu söyleyerek, "Onun haricinde çok fazla değişiklik olmayacak. Şu anda oynayan oyuncular birbirlerini tamamlayan oyuncular. Ofansif gücümüzü daha iyi yansıtmamız gerekiyor. Geçmiş maçta 10 kişi kalınca bunu gösteremedik ama Galatasaray maçında bunu daha iyi göstereceğiz. Ben de 10 kişi olsak bile ofansif gücümüzün daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Maç böyle gidince 1 puan orada bizim için de iyi olacak diye düşünüyordum. Ama Galatasaray maçında ofansif gücümüzü de kullanacağımız kesin. Biz İstanbul'a galibiyet için gidiyoruz. Bir duvar örerek, 1 puan almaya gitmiyoruz. Ne olursa olsun, puan almak için uğraşıyorsunuz ama 90. dakikada farklı nedenlerle bunları gerçekleştiremiyorsunuz. Böyle müsabakalarda inanılmaz bir baskı hakemlerin üzerinde de olabiliyor. Ben de eminim, her hakem maça çıktığında iyi bir müsabaka çıkarıp, çok iyi derecede puan almak istiyordur" dedi.

"GALATASARAY BİZİ UMURSAMAYABİLİR"

Bursaspor olarak, Galatasaray maçı ile takımın durumunun nerede olduğunu göreceklerini belirten Daum, "Sıralamaya baktığınızda yukarılara çıkmak istiyoruz. Zor bir maç ama ne olursa olsun puan alacağımızı, almak istediğimizi belirteyim. Onlar bir adım atarsa biz iki atmak zorundayız. Biz her zaman limitimizi zorlayıp onun üzerine çıkmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ben futbolcularıma tamamen güveniyorum, bunu yapabileceklerine inanıyorum. Galatasaray maçına ümitli gidiyoruz. Ben kesinlikle eminim, Bursaspor formasını taşıyan futbolcu, bu sorumluluk altına girer. Ve derbi maçlarında bilhassa İstanbul takımlarına karşı neler yapabileceğini gösterir. Belki Galatasaray da bizi rakip olarak umursamayabilir. Bizi pek fazla dikkate almadığı zaman avantajımız öne çıkabilir. Biz başarılı bir sonuçla döneceğimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Daum, basın mensuplarının Volkan Şen ya da Sercan Yıldırım'ın oynayıp oynayacağı ile ilgili sorduğu soruya ise, "Olabilir tabi ki ama Oğuz Han bizimle idmanlara daha fazla katıldığı için o birkaç adım önde. Ozan Tufan var. Joker futbolcu. Benim bir şey aklıma gelecektir orada emin olun" cevabını verdi.
Daum'un, toplantının sonunda Türkçe olarak, "İyi günler, kolay gelsin" demesi de dikkat çekti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR