Galatasaray’ın efsane ismi son yolculuğuna uğurlandı
Galatasaray tribünlerinin tanınan isimlerinden Sezgin Özcimbomlu, son yolculuğuna uğurlandı.
SPOR , 29 Haziran 2013 Cumartesi, 20:46
Galatasaray’ın efsane ismi son yolculuğuna uğurlandı

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Galatasaray tribünlerinin sembol ismi Sezgin Özcimbomlu, yoğun bakımda geçen 3 günün ardından dün, hayatını kaybetti. ‘Kaçmaz’ olan soyadını ‘Özcimbomlu’ olarak değiştiren Galatasaray aşığı Sezgin Özcimbomlu, Şişli Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kulaksız Mezarlığı’na defnedildi.

Törene, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, yönetim kurulu üyeleri Ümit Özdemir, Ebru Köksal, Sedat Doğan, Necati Demirkol, kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan ile çok sayıda sarı-kırmızılı taraftar katıldı.

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Sezgin Özcimbomlu’nun Galatasaray için sembol bir isim olduğunu ifade ederek, “Galatasaray’a ve tribünlere yıllarca emek vermiş bir isimdi. Ben sporculuk yıllarından beri tanıyorum kendisini. Çok iyi bir insandı. Bu camia’nın önemli bir ismiydi. Ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Üzgünüz” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın seyahatte olduğunu söyleyen Arıboğan, “Sayın başkanımız yurtdışında seyahate. Kendisini temsilen biz buradayız” dedi.

Sezgin Özcimbomlu’nun naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Kulaksız Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR