"Game of Thrones"un "Lady Tyrell"i hayatını kaybetti
Game of Thrones isimli dizide Olenna Tyrell karakterini canlandıran Diana Rigg, 82 yaşında yaşında hayatını kaybetti. Rigg, 1988 yılında Britanya İmparatorluk nişanına layık görülmüştü.
DÜNYA , 10 Eylül 2020 Perşembe, 22:23
"Game of Thrones"un "Lady Tyrell"i hayatını kaybetti

Game of Thrones dizisi ve James Bond filmlerinin deneyimli oyuncularından İngiliz aktris Diana Rigg 82 yaşında kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

Rigg'in menajeri İngiliz basınına yaptığı açıklamada, oyuncunun son nefesini ailesinin yanında, huzur içinde verdiğini dile getirdi.

1938 doğumlu oyuncuya mart ayında kanser teşhisi konulmuştu. Rigg son olarak 'Game of Thrones'ta (Taht Oyunları)' rol almış ve Olena Tyrell karakterini canlandırmıştı. Rigg ayrıca James Bond filmlerinin altıncısı olan 1969 yapımı 'Majestelerinin Gizli Servisinde (On Her Majesty Secret)'ta 'Bond'un evlendiği, zengin bir işadamının kızı 'Tracey' rolüne hayat vermişti.

Sahne ve perdede gösterdiği başarılarla Bafta, Emmy, Tony ve Evening Standard gibi ödüllere layık görülen Rigg, Londra Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi'nde (RADA) oyunculuk eğitimi almış ve mezun olduktan sonra Royal Shakespeare Company'ye katılmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR