Gaziantep'te korkutan patlama sesi!
Gaziantep'te gece saatlerinde meydana gelen bir patlama sesi korkuya neden oldu. Konuyla ilgili Valilik'ten yapılan açıklamada, "Sesin kaynağı Suriye tarafındaki jetler olabilir. Tespit edilen yaralanma, vefat, maddi hasar yok" denildi.
GÜNDEM , 26 Kasım 2016 Cumartesi, 00:14
Gaziantep'te korkutan patlama sesi!
Olay, saat 23.30'da meydana geldi. Gaziantep’in şehir merkezinin birçok noktasından şiddetli bir şekilde hissedildi. Patlama sonrası polis, jandarma, itfaiye ve 112 ekiplerinin seferber olduğu il merkezinde patlama sesinin üzerinden yaklaşık 1 saat geçmesine rağmen henüz bir bulguya rastlanmadı.

İl merkezine yaklaşık 50 kilometre mesafede bulunan Karkamış, Nizip ve Oğuzeli ilçelerinden de duyulan patlama sesinin sebebinin ne olduğu hala araştırılıyor.

FATMA ŞAHİN'DEN İLK AÇIKLAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Gaziantep’teki patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmamakta. En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak" dedi.

VALİLİK: SESİN KAYNAĞI JETLER OLABİLİR

Gaziantep Valiliği'nden konuya dair bir açıklama geldi.

Valiliğin açıklamasında, "Sesin kaynağı Suriye tarafındaki jetler olabilir. Tespit edilen yaralanma, vefat, maddi hasar yok" ifadelerine yer verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR