Gece kulübü sahibi öldürüldü
İsveç’te Kral Carl Gustaf’ı striptiz barda kadınlarla çekilmiş fotoğraflarını basına vermekle tehdit eden gece kulübü sahibi Mille Markovic başına sıkılan dört kurşunla öldürüldü. Cinayetten sonra gözler Kral Gustaf’a çevrildi.
DÜNYA , 24 Ocak 2014 Cuma, 14:33
Gece kulübü sahibi öldürüldü

Stockholm’de bir gece kulübü sahibi olan Yugoslav asıllı Markovic ve üç arkadaşı yine başkentteki “Prive” adlı striptiz kulübünün sahibini öldürmeye teşebbüs suçundan gözaltına alınmış ancak delil yetersizliği ile serbest bırakılmıştı. 52 yaşındaki Markovic’in ölümü, “Cinayetin Kral Gustaf ile bağlantısı var mı?” sorusunu gündeme getirdi. Sara adında bir görgü tanığı gazetelere yaptığı açıklamada, “Silah sesleri duyduk. Önce fişek atlıyor sandık ama motoru çalışır bir arabanın yanında koyu renk giyinmiş iki kişinin beyaz renkli bir otomobile binerek hızla olay yerinden uzaklaştıklarını gördük. Sonra bir kişi geldi. Etraftaki kişilerle ağız dalaşı yaptı ve vurulan kişinin öldüğünü söyledi” dedi.

Stockholm Emniyet Müdürlüğü’nden Lars Byström, “Olay yerini kordon altına aldık. Mümkün olduğu kadar çok görgü tanığının ifadesini almak istiyoruz. Teknik elemanlarımız olay yerinde incelemelerine devam ediyorlar” dedi. Stockholm’de azılı bir mafya lideri olarak bilinen Markovic’in aracı ile, oturduğu Bromma konutlarının park yerine girerken vurulduğu, olay yerine gelen ambulans personelinin çabalarına rağmen kurtarılamadığı bildirildi. Saldırı çok yönlü araştırılırken, Kral Gustaf’ın olayla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Polis Kral’a yakın bazı çevrelerin de ifadelerinin alınacağını bildirdi.

Markovic, Kral Gustaf’ın da yer altı dünyası ile yakın bağlantısı olduğunu öne sürüyordu. Uyuşturucu, şiddet, vergi kaçakçılığı, silah taşımak gibi çeşitli olaylardan sabıkalı olan Markovic, 2011 yılında Kral Gustaf’ın bir striptiz barda etrafında kadınlarla çekilmiş fotoğrafını basına göstermiş ve elinde daha çok fotoğraf olduğunu önü sürerek, şantaj girişiminde bulunmuştu. Fotoğrafların basına sızmaya başlaması üzerine Kral Gustaf’ın yakın bir arkadaşı, Markovic ile görüşerek fotoğrafları basına vermemesi konusunda ikna etmeye çalışmıştı. Ancak medya daha sonra Markovic’in büyük paralar istediği  fotoğrafların foto montaj olduğunu yazmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR