Genç çiftin "dördüz" bebek sevinci... 'Bez ve mamaya yetişemiyoruz'
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir yıllık evli olan Mustafa ve Fatma Caymaz çifti, erken dünyaya gelen dördüz bebeklerini kucaklarına almanın sevincini yaşıyor.
GÜNDEM , 09 Mayıs 2020 Cumartesi, 11:49
Genç çiftin "dördüz" bebek sevinci... 'Bez ve mamaya yetişemiyoruz'

Anne Fatma Caymaz, AA muhabirine, anne olmanın çok güzel bir duygu hissettirdiğini ancak dört bebeğe aynı anda bakmanın zor olduğunu vurguladı.

Caymaz, çocuklarının sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Prematüre oldukları için bakımları çok zor. Dördüz annesi olacağımı ilk duyduğum zaman 'bakamam' diyordum. Ama Allah'ın izniyle sonunu getirdim. Allah yardım etti, çok şükür şimdi sağlıkları iyi." dedi.

Aynı anda 4 çocuğa sahip olmanın güzel yanları kadar zorluklarının da olduğunu anlatan Fatma Caymaz, "Çocuklara eşimle bakıyoruz ama 4 çocuğa aynı anda bakmak çok zor. Bazen dördü birden ağlıyor hangisine koşacağımı şaşırıyorum. Sabaha kadar uyuyamıyorum. Eve ilk getirdiğimizde çocukları karıştırıyorduk ama şimdi karıştırmıyoruz." ifadelerini kullandı.

BEBEKLERİ İÇİN YARDIM BEKLİYOR

Eşinin çalışmaması nedeniyle ekonomik olarak zorlandıklarını aktaran anne Caymaz, "Yetkililerden bebeklerimin bakımı için destek talep ediyorum, bez ve mama desteğini istiyoruz. Eşim işsiz olduğu için 4 çocuğa bakmak çok zor. Bez ve mamasına yetişemiyoruz." diye konuştu.

Baba Mustafa Caymaz da işsiz olduğu için eşiyle babasının evinde yaşamak zorunda kaldıklarını belirterek, çocuklarının sağlıklı büyümesi için yetkililerden iş talebinde bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR