Genç kızın korkunç ölümünü beyaz otomobil aydınlatacak
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde TIR’ın altında kalarak ölen 22 yaşındaki Perihan Yüksek’in ailesi, kazaya beyaz renkli bir aracın sebebiyet verdiğini ve olaydan sonra kaçan sürücünün gerçek suçlu olduğunu iddia etti. Abla Gülsüm Yüksek, kaza anını gören vatandaşlardan ve olayın araştırılması için Başbakan dahil herkesten yardım istediğini söyledi.
GÜNDEM , 19 Aralık 2013 Perşembe, 21:03
Genç kızın korkunç ölümünü beyaz otomobil aydınlatacak

Alanya’da 28 yaşındaki Fatih Karaduman’ın kullandığı motosikletle seyreden Perihan Yüksek, geçen pazartesi günü saat 20.30 sıralarında Sanayi Kavşağı’na geldiklerinde dengesini kaybederek düştü. Yola savrulan Yüksek’e, arkadan seyreden 32 yaşındaki Mehmet Özgen yönetimindeki TIR çarptı. Tonlarca ağırlığındaki TIR’ın üzerinden geçtiği Yüksek, feci şekilde can verdi. Kazayla ilgili olarak TIR sürücüsü Mehmet Özgen gözaltına alındı.

Alanya’da fotoğrafçılık yapan ve Yüksek ailesinin 9 çocuğundan en küçüğü olan Perihan Yüksek’in ablası 30 yaşındaki Gülsüm Yüksek, kardeşinin ölümüne başka bir sürücünün sebep olduğunu öne sürdü. Görgü tanıklarının kendilerine olayı anlattığını söyleyen Gülsüm Yüksek, "Kaza sırasında park halindeki beyaz renkli bir otomobilin kapısı aniden açılmış. Kardeşim ve arkadaşının bulunduğu motosiklet, araca çarpmamak için manevra yaptığı esnada, Perihan dengesini kaybederek yola düşmüş ve arkasından gelen TIR üzerinden geçmiş. Beyaz renkli aracın kadın sürücüsü olay yerinden kaçmış" iddiasını dile getirdi.

"VİCDANI VARSA TESLİM OLSUN"

Kazaya sebep olduğu iddia edilen beyaz renkli aracın sürücüsüne çağrıda bulunan Gülsüm Yüksek, "Allah rızası için biraz vicdanı varsa teslim olsun. Biz para peşinde değiliz. Kardeşimize son görevimizi yapmak istiyoruz. Gerçekler ortaya çıksın, suçlular cezasını çeksin" dedi.

Kazada motosikleti kullanan Fatih Karaduman ile Perihan Yüksel’in haberlerde sevgili olarak yazıldığını ancak bunun doğru olmadığını dile getiren Gülsüm Yüksek, "Perihan ve Fatih sevgili değillerdi. Sadece iş arkadaşıydılar. O akşam Perihan’ın motosikletinin benzini bittiği için, Fatih’in motosikletiyle arkadaşlarının düğün yemeğine gidiyorlarmış" şeklinde konuştu.

"BAŞBAKAN’A YALVARIYORUM"

Kaza anını gören vatandaşlardan yardım beklediklerini anlatan Gülsüm Yüksek, "Başbakan da dahil herkese yalvarıyorum. Bu olay araştırılsın. Kazayı gören kişilerin savcılığa veya polise başvurmalarını bekliyoruz" dedi. Kazanın meydana geldiği kavşakta güvenlik kamerasının bulunmaması ve çevredeki iş yerlerindeki kameraların yetersiz kalması nedeniyle polis çalışmalarını görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda sürdürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR