Genelkurmay eski Başkanı Özkök: "En kötüsü zafer sarhoşluğudur"
Hilmi Özkök, darbe girişimiyle ilgili "Hain teşebbüs" derken, darbe girişiminin bastırılmasından sonra er ve erbaşlara yönelik fiziki şiddete ise sert tepki gösterdi.
GÜNDEM , 21 Temmuz 2016 Perşembe, 08:56
Genelkurmay eski Başkanı Özkök: "En kötüsü zafer sarhoşluğudur"
Eski Genelkurmay başkanlarından emekli Orgeneral Hilmi Özkök, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ortaya çıkan er ve erbaşlara yönelik fiziki şiddetle ilgili olarak"Sarhoşluğun en kötüsü zafer sarhoşluğudur. Bu tür davranışlara derhal son verilmeli" dedi.

Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre, Özkök darbe girişimi için "Hain teşebbüs" nitelemesi yaparak"Hükümetleri değiştirmek seçmenin, muhalefet partilerinin görevidir. Silahlı kuvvetler, siyasi faaliyetlerin dışındadır" dedi.

"ASKERLE TOPLUM ARASINA NEFRET TOHUMU EKMEYİN"

Özkök darbe girişiminin bastırılmasından sonra emir kulu durumunda olan er ve erbaşlara yönelik fiziki şiddeti tasvip etmenin de mümkün olmadığını söyledi. Özkök, "Sarhoşluğun en kötüsü zafer sarhoşluğudur. Bu tür davranışlara derhal son verilmeli. Çocuklarını askere göndermiş, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne emanet etmiş anne-babaları düşünün. Askerle toplum arasına kesinlikle nefret tohumları ekilmemeli, bu tür davranışlardan kaçınılmalı" uyarısında bulundu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR