Gökhan Töre 1 yıllığına West Ham'da
Beşiktaş, Gökhan Töre'yi 3 milyon Euro karşılığında 1 yıllığına İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham United'a kiraladı.
SPOR , 06 Temmuz 2016 Çarşamba, 16:25
Gökhan Töre 1 yıllığına West Ham'da
Beşiktaş ile West Ham United arasındaki Gökhan Töre pazarlığı nihayet sonuçlandı.Milli futbolcunun transferi için uzun süredir görüşmeler yapan iki kulübün yöneticileri en sonunda anlaşmaya vardı.
 
Siyah beyazlıların eski teknik direktörü Slaven Bilic'in çalıştırdığı West Ham United, yaklaşık 2 ay önce Beşiktaş Kulübü ile temasa geçerek Gökhan Töre'ye talip olduğunu bildirdi.

BİLİC ISRAR ETTİ ANLAŞMA SAĞLANDI

İngiliz ekibi, milli futbolcuyu önce bonservisiyle satın almak istedi. Ancak Beşiktaş Kulübü 15 milyon Euro talep edince anlaşma sağlanamadı. Bütün çabalarına rağmen bonservis fiyatında indirim yaptıramayan West Ham yetkilileri, teknik direktör Bilic'in ısrarı üzerine bu kez kiralama teklifinde bulundu.

Yapılan görüşmeler sonrasında 1 yıl için 3 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varıldı ve Gökhan Töre West Ham United'a kiralandı. Milli futbolcunun satın alma opsiyonunun da İngiliz kulübünde olduğu bildirildi.

RUBİN KAZAN'DAN KİRALAYIP BONSERVİSİNİ ALMIŞTI!

Beşiktaş, 24 yaşındaki Gökhan Töre'yi 2013 yılında Rubin Kazan'dan kiralamış, daha sonra 4 milyon 250 bin Euro'ya satın almıştı. Gökhan, geçtiğimiz sezon siyah beyazlı takımda 35 resmi maç oynadı; 9 gol attı, 2 asist yaptı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR