Göktaşı mı düştü, nerede, hangi ilde? Göktaşı nedir, göktaşı düşmesi nasıl olur?
Akşam saatlerinde göktaşı düştüğüne dair sosyal medyada yapılan paylaşımlar sonrası gözler merak edilen konunun cevabına çevrildi. Trabzon'da düştüğü iddia edilen ve birçok vatandaşın belirttiği olayla ilgili merak edilenleri derledik. İşte ayrıntılar...
GÜNDEM , 27 Mayıs 2020 Çarşamba, 23:57
Göktaşı mı düştü, nerede, hangi ilde? Göktaşı nedir, göktaşı düşmesi nasıl olur?

TRABZON'A GÖKTAŞI DÜŞTÜ MÜ?

Sosyal medyada Artvinli ve Trabzonlular, gökyüzünde "ışık topu" gördüklerini söyledi.Trabzon'un yerel medyası emniyetten aldığı bilgiye göre; Trabzon Emniyeti, kentin birçok ilçesinden bu tür ihbarlar geldiğini doğrularken yeryüzü ile alakalı bir durum olmadığını ve gelişmeleri anbean takip ettiklerini belirtti.

BİRÇOK İLDE GÖRÜNTÜLENDİ

Bir çok ilden görünen göktaşı olduğu diğerlendirilen cismin düştüğü an Bingöl'de cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bugün akşam saatlerinde gök yüzünde parlayan bir cismin düştüğü götürüldü. Göktaşı olduğu değerlendirilen cisim Trabzon, Artvin,Malatya, Elazığ, Bingöl,Diyarbakır,Erzurum,Sivas,Tunceli,Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere bir çok şehirde göründü.O anı ise Bingöl Genç karayolunun 8. kilometresinde araçla seyir halinde olan 19 yaşındaki Veysel Sönmez cep telefonu kamerasıyla tesadüfen kaydetti.

Genç ilçesinde haftalık yayın yapan bir gazetede stajyer olarak çalışan Sönmez o anları anlattı.
İlçeye dönerken gökyüzünde aleve benzer bir cisim gördüğü belirten Sönmez, daha sonra göktaşı olduğunu öğrendiğini ve Bingöl'e düştüğünü düşündüğü söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR