Google Asistan yeni özelliğine kavuştu
Google, sürekli gelişen, iOS ve Android işletim sistemlerinde yer alan Google Asistan uygulamasına oldukça kullanışlı bir özellik getirdiğini açıkladı. Google Asistan, artık sizin yerinize farklı dillerde konuşabiliyor.
TEKNOLOJİ , 13 Aralık 2019 Cuma, 11:31
Google Asistan yeni özelliğine kavuştu

Android ve iOS cihazlara anlık çeviri özelliği geliyor

Google, sık sık seyahat edenler ve işi gereği çeviri özelliği kullananlar için can alıcı yepyeni bir özelliğini duyurdu. Google Asistan, artık anında çeviri yapabileceği Tercüman özelliğine kavuştu. Bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilen anında Tercüme özelliğinin, kullanıcıları büyük ölçüde memnun etmesi bekleniyor.

Google, Tercüman özelliği için bir canlandırma da yayınladı. Bu canlandırmaya göre, bir restoranda müşteri ile garson arasında geçen diyalog içerisinde Tercüman özelliği kullanılmış. İngilizce'den Almanca'ya anında çeviri başarısı, yayınlanan canlandırmaya göre oldukça başarılı gözüküyor.

Tercüman özelliği, yukarıdaki örnekte olduğu gibi günlük hayatta ve bazı zor durumlarda hayat kurtarıcı olacak. Tercüman özelliğini denemek için Asistan uygulamasında "Hey Google, benim İngilizce tercümanım ol" (istediğiniz dili belirtebilirsiniz) demeniz yeterli oluyor.

Google, her çeviriden sonra Google Asistan'ın siz konuşmadan hızlıca cevap vermenizi sağlayacak Akıllı Cevaplar sunabileceğini de açıkladı. Ayrıca yüksek sesle konuşarak rahatsız edici olmak istemediğiniz durumlarda çevirmek istediklerinizi söylemek yerine yazabilirsiniz.

44 dilde aktif çeviri yapabilen Tercüman özelliği, iOS ve Android cihazlarda yer alan Google Asistan uygulaması ile kullanılabiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR