Google'da en çok bunu aradık: "Tank nasıl durdurulur?"
15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişiminde, sokağa çıkan insanların yaptığı Google araması dikkat çekti. Meydanlara çıkan insanlar, Google'da 'Tank nasıl durdurulur?' araması yaptı.
GÜNDEM , 20 Temmuz 2016 Çarşamba, 17:04
Google'da en çok bunu aradık: "Tank nasıl durdurulur?"
15 Temmuz Cuma gecesi darbe girişiminin ardından detaylar ortaya çıkmaya başladı. Olayların yaşandığı gece, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayına çıkarak telefon üzerinden yaptığı görüntülü konuşmayla insanlara çağrıda bulundu. Bu çağrı üzerine başta İstanbul ve Ankara olmak üzere milyonlar sokaklara akın etti.

'TANK NASIL DURDURULUR?'

Vatandaşlar, tank-tüfek demeden askerlerin önüne geçti, darbe girişiminin engellenmesinde büyük rol oynadı. Sokaklara çıkan insanların darbe gecesi, Google'da 'Tank nasıl durdurulur?' diye arattıkları belirlendi.

\"\"

ARAMANIN EN ÇOK YAPILDIĞI İL KONYA

Yukarıdaki Google Trends grafiğinde, 15 Temmuz gecesi yapılmaya başlanan aramanın her geçen gün artış gösterdiği görünüyor. Aramanın en çok yapıldığı iller ise Konya, Kayseri, İstanbul ve Ankara olarak öne çıkıyor. İllerin karşısında yer alan rakamlar da aramanın yoğunluğunu ifade ediyor. Aynı şekilde Google'a 'tank' yazınca karşımıza gelen ilk öneri, 'tank nasıl durdurulur' oluyor. Bu da son günlerde bu aramanın sıklıkla yapıldığını gösteriyor.

\"\"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR