Görüntüler Türkiye'nin gündemine oturmuştu! Flaş gelişme
İstanbul Eyüpsultan Alibeyköy'de trafikte Sena Koçak'a saldıran kişi tutuklandı. İstanbul Valisi Yerlikaya Twitter'dan açıklama yaptı.
GÜNDEM , 14 Ağustos 2020 Cuma, 19:33
Görüntüler Türkiye'nin gündemine oturmuştu! Flaş gelişme

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şu açıklamayı yaptı:

Sena kardeşimize saldıran kişi biraz önce çıktığı mahkemede tutuklandı.

Trafikte karşılıklı saygı ve anlayış hepimiz için önemli. Saygıya yol verelim.

Sena kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun.

Diş hekimi Sena Koçak, Eyüpsultan Alibeyköy'de trafikte tartıştığı erkek sürücünün saldırısına uğradı. Sena Koçak, yaşadığı o anları anlattı

Sena Koçak'ın erkek sürücü tarafından darp edildikten sonra başörtüsünün çıkarıldığını anlattığı sırada gözleri doldu. Sena Koçak saldırının bir vahşet olduğunu belirterek "Normal rutin bir günde iş yerimden çıktım. Evime doğru ilerliyordum. Araçta tek başımaydım. Evime doğru gidiyordum. O sırada mecburi sağa dönüş verdi tabelalar. Ben de sinyalimi verdim, sağ tarafa doğru sanığın önüne doğru geçmeye çalıştım. Ama normal şartlarda sinyalimi verdim ve geçiş yaptım. O sırada kornaya yüklenmeye başladı ve küfürler yağdırmaya başladı. Yüksek sesleydi ama aracın camları açık olduğu için sesi geliyordu bana. Sonrasında ben durdum orada. Kendimi korumak için ona çıkıştım. Söyledim ona,' Bana küfür edemezsiniz. Ne hakla küfür edersiniz' diye kendimi savunmaya geçtim. O sırada yanıma yanaşıp tekrardan küfürlerini şiddetlendirmeye başladı. Ama ağza alınamayacak şekilde hiç hayal edemeyeceğimiz şeyler söyledi. O sırada yanında iki kişi vardı ve kadınlar küfür ediyordu. Aynı şekilde direniyorum. Küfür edemezsiniz, polisi arayalım tarzında kendimi savunmaya devam ettim. Zaten tehdit ediyor bir taraftan. 'Sana şunu yapacağım, sana bunu yapacağım, nasıl önüme geçiyorsun'. Yapmış olduğum şey yol bitiminde mecburi dönüş istikametinde sinyalimi verip onun önüne geçmek olmaktı. Hatam, suçum ve zorbalığı hak etmem bundanmış. Nasıl hak ediliyorsa. Ne yaparsam yapayım, hiçbir suç belirtisi olmadığı halde bunu yapıyor. Hiçbir şekilde bunu yapamaz karşı taraf. Bu bir vahşet. İnsanlık dışı. Magandalık" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR