GSS prim borcunu yıl sonuna kadar ödeyenlerin cezası silinecek!
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, GSS prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyenlerin gecikme cezalarının silineceğini açıkladı.
GÜNDEM , 27 Aralık 2018 Perşembe, 09:57
GSS prim borcunu yıl sonuna kadar ödeyenlerin cezası silinecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, GSS primborçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşların gecikme cezalarının silineceği müjdesini verdi.

Seçuk açıklamasında şunları söyledi:

"ÜLKEMİZİN YÜZDE 99,1'İ GSS'DEN FAYDALANIYOR"

''Sağlık hizmetlerine erişemeyen hiçbir vatandaşın kalmaması hedefi ile başlatılan zorunlu genel sağlık sigortası uygulaması 1/1/2012 yılında hayata geçirilmiş olup bu tarihten itibaren herhangi bir sağlık güvencesi bulunmayan kişiler genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır. Bugün ülkemizin yüzde 99,1'i genel sağlık sigortalısı olarak sağlık hizmetlerinden faydalanmaktadır.

"GECİKME CEZASI VE ZAMMI SİLİNECEK"

Bununla birlikte, birikmiş genel sağlık sigortası prim borçları olan vatandaşlarımız için de faizsiz ödeme imkanı getirilmiştir. Bu kapsamda birikmiş genel sağlık sigortası prim borçlarını 31/12/2018 tarihine kadar ödeyen vatandaşlarımızın 2018 yılı Nisan ayı ve öncesine ait ödenmemiş prim borçlarının gecikme cezası ve gecikme zammı silinecektir.

"ÖDEMEYENE GECİKME CEZASI VE ZAMMI EKLENECEK"

Ancak 31/12/2018 tarihine kadar söz konusu prim borçlarının ödenmemesi halinde bu borçlara geçmişe yönelik gecikme cezası ve gecikme zammı ekleneceği içinvatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde sağlanan bu imkanı kaçırmamasını tavsiye ediyorum.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR