Günlerdir aranıyordu, korkunç halde bulundu
Adana'da 5 gün önce kaybolan adamın cesedini, atletini koklayan köpek buldu. Ormanda asılı halde bulunan adamın, borçları yüzünden intihar ettiği ortaya çıktı.
GÜNDEM , 15 Mayıs 2018 Salı, 17:11
Günlerdir aranıyordu, korkunç halde bulundu

Adana'da kaybolan bir kişinin cesedi "Grow" adlı iz takip köpeği tarafından bulundu.

5 GÜN ÖNCE KAYBOLDU AİLESİ POLİSE HABER VERDİ

10 Mayıs Perşembe günü merkez Seyhan ilçesi, Ziyapaşa Mahallesi'ndeki evinden çıkan ve özel bir şirkette çalışan 38 yaşındaki Mahmut Şahin bir daha dönmedi. Ailesi polise giderek kayıp başvurusunda bulundu.

ARACI PARK EDİLMİŞ HALDE BULUNDU

Bu sırada 12 Mayıs günü ise 155'i arayan bir kişi otomobili Sarıçam ilçesi, Göztepe Mahallesi, Aytaç Durak Caddesi'nde iki gündür park halinde olduğu ihbarını yapınca polis harekete geçti. Plakadan yapılan sorgulamada otomobilin iki gün önce ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan Mahmut Şahin'e ait olduğu tespit edildi.

KÖPEĞE ATLETİNİ KOKLATAN POLİS, KISA SÜREDE CESEDİNİ BULDU

Polis çevrede arama yaptı ama kimseye rastlamadı. Bunun üzerine olay yerine 'Grow' isimli koku molekülü iz takip köpeği getirildi. Köpeğe kaybolan şahsın atleti koklatılarak çevrede arama yapması istendi. Otomobilin yanından başlayan aramada köpek önce tarlaya daha sonrada ormanlık alana doğru gitti. Kısa süre sonra ise polis köpeğin gittiği yerde Şahin'in ağaca asılı bedenini buldu.

BORÇLARI OLDUĞU İÇİN İNTİHAR ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Polis olay yerine sağlık ekiplerini çağırdı. Ekipler şahsın hayatını kaybettiğini saptadı. Yapılan ilk incelemede Şahin'in özel bir şirkette çalıştığı, borcu olduğu, bu nedenle kendini ağaca asarak intihar ettiği tespit edildi. Şahsın cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Otopsiden sonra cenaze ailesi tarafından teslim alınarak toprağa verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR