Guterres'ten, "2021'i şifa yılı yapalım" çağrısı
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni yılın umut getirmesini diledi ve "2021 yılını şifa yılı yapalım" dedi.
DÜNYA , 29 Aralık 2020 Salı, 08:26
Guterres'ten, "2021'i şifa yılı yapalım" çağrısı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, trajedi ve gözyaşı ile geçen bir yılın ardından 2021'de umut ışıkları göründüğünü belirterek, "Hep birlikte doğa ile barışıp iklim kriziyle mücadele edelim, Kovid-19'u yenelim ve 2021'i şifa yılı yapalım" dedi. Guterres yeni yıl mesajında tüm dünyada herkesin "hayatını alt üst eden ve acı getiren" COVID-19 salgının ardından 2021'in umut getirmesi temennisinde bulundu.

Salgının beraberinde getirdiği yoksulluk, eşitsizlik, açlık ve şiddete karşı insanların birbirlerine yardım eli uzattığına dikkati çeken Guterres, birlik beraberlik ve dayanışma ile umut ışıklarının dünyanın her yerine ulaşacağını söyledi. Guterres, "Hep birlikte doğa ile barışıp iklim kriziyle mücadele edelim, Kovid-19'u yenelim ve 2021'i şifa yılı yapalım. Ölümcül bir virüsten kurtulalım, bozuk ekonomileri ve toplumları iyileştirelim, bölünmüşlüğü iyileştirelim ve gezegeni iyileştirmeye başlayalım" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR