Hafta sonuna kadar kavrulacağız
Yurt genelinde önümüzdeki dört gün yazın ilk etkili sıcak hava dalgası görülecek. Birçok bölgede sıcaklık 35-36 dereceyi aşarken hissedilir ortam sıcaklığı 42 dereceyi bulacak.
GÜNDEM , 12 Haziran 2012 Salı, 01:12
Hafta sonuna kadar kavrulacağız
 Yurt genelinde etkili olacak ilk sıcak hava dalgası nedeniyle önümüzdeki dört gün, çok sıcak geçecek. Sıcaklık Edirne, Balıkesir, Sakarya, Bursa, Manisa, Denizli ve Muğla boyunca gölgede 35-36 dereceye çıkacak. Bu dereceler, güneşin altında 42 derece anlamına geliyor. İç Anadolu'da bile sıcaklık ortalamaları 7 derece geçecek. Ankara'dan Konya'ya 34-35 derece sıcaklık görülecek. Bolu'da sıcaklık 35 dereceye çıkacak. İstanbul'da hava sıcaklığı yarın gölgede 31 olacak. Çarşamba ise 33 dereceye çıkacak. Hafifleyen rüzgarın sıcak esmesi bir dezavantaj ancak Sarıyer ve kuzey sahillerde nem oranı düşecek. Ankara'da sıcaklık üç gün boyunca 35 derece civarında olacak. Ege sahillerinde rüzgarın hafif olması havayı daha bunaltıcı yapacak. Hissedilen sıcaklık sahil kesimlerinde 35-36 derece olarak ölçülecek. Güneydoğu'da ise kavurucu sıcaklık başladı. Şanlıurfa'da sıcaklık 40 dereceye kadar çıktı.

YAĞMUR YOLDA

Sıcak hava dalgası batı bölgelerinde 4 gün sonra yerini yağışlı havaya bırakacak. Cumadan itibaren başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesi, daha sonra ise Ege ve Karadeniz poyrazla serinlemeye başlayacak. Hatta cumartesi günü Marmara'da yağmur bile görülebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR