Hakan Uzan'ın eşi Özlem Uzan Adabank davasından beraat etti
Adabank'ın zarara uğratılması ile ilgili zimmet suçundan yargılanan Özlem Hanife Uzan beraat etti. Eşi Hakan Uzan gibi kırmızı bültenle aranan Özlem Uzan, 14 yıl boyunca kaçaktı.
GÜNDEM , 11 Mayıs 2017 Perşembe, 12:54
Hakan Uzan'ın eşi Özlem Uzan Adabank davasından beraat etti

Adabank'ın zarara uğratılması ile ilgili olarak zimmet suçundan yargılanan Özlem Hanife Uzan beraat etti. Eşi Hakan Uzan gibi kırmızı bültenle aranan Özlem Uzan, 14 yıl boyunca kaçmıştı. Kasım ayında Türkiye'ye gelerek teslim olan Uzan hakkında tüm suçlamalar düşürüldü.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya sanık Özlem Uzan ve avukatları katıldı. Özlem Uzan hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, geri ödeme gücü bulunmayan Atasu emlak A.Ş.'ye hiç teminat alınmaksızın kullandırılan 650 bin Euro tutarlı teminat mektuplarının nakde çevrilerek Adabank'ın zarara uğratıldığı gerekçesiyle dava açıldığını belirtti.

YURTDIŞI YASAĞI KALKTI

Mahkeme heyeti, isnat edilen zimmet suçunun sanık Özlem Uzan tarafından işlendiğinin her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı deliller ile ispat edilemediğinden beraatine hükmetti. Mahkeme ayrıca Özlem Uzan hakkında konulan yurtdışına çıkış yasağının da kaldırılmasına karar verdi.

(Milliyet)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR