Hakemler ve gözlemciler MHK'nın klasman değişikliğine kazan kaldırdı
Çok sayıda hakem ve gözlemci, Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) talimat değişikliği ile klasmanları aynı anda açıkladığı ve de klasmanların nihai puan sistemine göre yapılmadığını dile getirerek Tahkim Kurulu'na başvurdu. Tahkim'in bu itirazı reddetmesi üzerine bazı hakemlerin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmayı düşündüğü belirtildi.
SPOR , 26 Temmuz 2021 Pazartesi, 09:49
Hakemler ve gözlemciler MHK'nın klasman değişikliğine kazan kaldırdı

VAR kadrosunda yer alan Mustafa Öğretmenoğlu, 5 hakem arkadaşıyla birlikte Tahkim'e gitti. Kurul bu itirazı reddetti. Bazıları AİHM'e gitme planları yapıyor.

Akşam'dan Orçun Özateş'in aktardığı haberde, Tahkim Kurulu, öncelikle hakem Mustafa Öğretmenoğlu, Serhat Ürkmez, Mustafa Aydın, Şeref Taştan, Yusuf Şimşek ve Gözlemci İlkay Aydın'ın itirazlarını reddetti.

Bu itiraz eden isimlerin arasında en dikkat çeken hakem, bu sezon VAR kadrosunda yer alan Mustafa Öğretmenoğlu oldu. Öğretmenoğlu, klasmanların nihai puan sıralamasına göre düzenlendiğini ve maç sayısına bakıldığında kendisine haksızlık yapıldığını öne sürüyor.

VAR kadrosu dağılacak iddiası

Mustafa Öğretmenoğlu'nun itirazının reddedilmesinden sonrası nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu. İtiraz eden 6 kişiden bazılarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracakları iddiaları da var.

MHK, yaşanan gelişmeler sonrası VAR kadrosunda yer alan 6 hakemden 3'ünü atletik teste davet etti. Hakem camiası MHK'nın bu hamlesi sonrası VAR kadrosunun dağılacağını iddia etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR