Hakkari'den acı haber! 1 şehit
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında bir askerin şehit düştüğü bildirildi.
GÜNDEM , 26 Haziran 2017 Pazartesi, 21:07
Hakkari'den acı haber! 1 şehit

Valilik'ten yapılan açıklamada, Şemdinli ilçesi Tekeli-Gedik Tepe ve İran sınırına yakın 2867 rakımlı tepeye, Irak'ın kuzeyinden havan ve doçka silahlı taciz ateşi gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan havan toplu saldırıda bir havan topunun 2867 rakımlı tepede mevzi içerisine düşmesiyle bir askeri personel şehit olmuştur. İHA'lar bölgeye sevk edilmiş, bölge yoğun topçu ateşi ile ateş altına alınarak geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

TSK: MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

TSK'dan yapılan açıklamada Irak'ın kuzeyinden yapılan saldırıya misliyle karşılık verildiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"26 Haziran 2017 tarihinde Hakkari/Şemdinli/Tekeli üs bölgesine Irak Kuzeyi, Hakurkbölgesinden bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından roketatarla yapılan saldırı sonucu birkahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.Hudutlarımıza yönelik gerçekleşen tacize karşı meşru müdafaa kapsamında derhal misliyle mukabelede bulunulmuş, terörist mevzileri ve yaklaşma istikametleri ateş altına alınmıştır.

​Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR